Okunma

CIA, Wikileaks’e çok kızgın!


14 Nisan 2017 Cuma 04:00
CIA, Wikileaks’e çok kızgın!

CIA’in başındaki isim Mike Pompeo, Wikileaks ve Julian Assange hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu ve Assange’ı düşman bir ülkenin istihbarat birimi gibi çalışmakla suçladı.

Pompeo’dan bomba açıklamalar

Pompeo özellikle Vault 7 adıyla internette yayılan son dönemin hack olaylarıyla ilgili de önemli sözler sarfetti. Son yaşanan sızıntılar yüzünden bir hayli sinirli olduklarını ve Julian Assange’ın eski zamanlarda yaşayan biri olsaydı tarihin kötü ve karanlık bölümünde yer edineceğini düşündüklerini söyledi.

17-04/14/mike-pompeo_gettyimages-543425356-1024x683.jpg

İşin daha da ilginç kısmı ise Mike Pompeo’nun bundan bir yıl önce, Donald Trump’ın başkanlık seçimleri öncesinde düzenlediği kampanya sırasında Wikileaks’ten dökümanları kendi Twitter hesabından paylaşmış olması.

Donald Trump’ın seçilmesinin ardından CIA Başkanlığı için aday gösterilen ve oyların çoğunluğunu alarak CIA’in başına geçen Pompeo, aynı hızla 180 derecelik bir dönüş gerçekleştirerek Wikileaks ve Julian Assange hakkında atıp tutmaya başladı denebilir.

:: Mike Pompeo’nun bu dönüşümü hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “CIA, Wikileaks’e çok kızgın!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Onlar kizginsa ben sakinim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Wikileaks cia başkanı dışında herkesi sevindircek kadar belge ve bilgi paylaşmıltır ***** cia başkanı olduğunda tabi öyle diycek

 3. SDN Okuru dedi ki:

  O konuda wikileaks'a ben de çok kırgınım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Halkın gerçekleri öğrenmesinden korkuyorlar. Aslında özgür değiller ve sürekli takip ediliyorlar. Her yaptığı işlem internete kaydediliyor.

" CIA, Wikileaks’e çok kızgın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CIA, Wikileaks’e çok kızgın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CIA, Wikileaks’e çok kızgın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "