Okunma

Çiftlik Bank, reklam yapamayacak!


06 Ocak 2018 Cumartesi 23:00
Çiftlik Bank, reklam yapamayacak!

Son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Çiftlik Bank reklam konusunda büyük bir darbe yedi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Çiftlik Bank oyununa, Bankacılık Kanunu’nun 150’nci maddesine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle reklam yasağı getirildi.

Çiftlik Bank reklam yasağının nedeni ne?

çiftlik bank reklam yasağı neden sdn

İsminde geçen bank kelimesinin vatandaşta kafa karışıklığına neden olacağına kanaat getiren reklam kurulu, bu nedenden ötürü reklam cezasının kesildiğini açıkladı.

3 ay olarak belirlenen reklam yasağı süresinde, cezaya ek olarak para cezasının da gelebileceği bakanlık tarafından yapılan açıklamada açıkça belirtildi. Ayrıca kurumla alakalı incelemelerin devam ettiğini de ekleyen bakanlık, sürecin takibinin titizlikle devam edeceği konusunda da teminat verdi.

:: Çiftlik Bank’a getirilen reklam yasağı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Çiftlik Bank, reklam yapamayacak!”

 1. Muhammet demir dedi ki:

  Bankada duran bankaların kullandığı sıcak parayı böyle sistemde millete kazanç sağlarsanız illaki tepki gösterecekler

 2. Oğuz dedi ki:

  Adamlar yüzlerce milyon lira para kaçırmış yurt dışına. Hala gelmiş adam diyor gittim orada 1 mandıra vardı. Bu yüzden güvenilir. Çok zekice bir yaklaşım 🙂 Ben bu tür yorumların maksatlı olduğunu düşünüyorum. Bunca insanın hakkını ödeyemezsiniz. Yapmayın.

 3. asd dedi ki:

  Muhahhaha incelemişler Maşallah. Tosuncuk son yılların en büyük vurgununu yaptı. Helal olsun. Bu milleti soyulmuştu zamanında ama böylesi görülmüş değil. Muhteşem.

 4. Grezimonk Darktonk (@grezimonk) dedi ki:

  yandaş medyadan atılan iftira ve sonuçları… sabah denen paçavra ve iftirası…

 5. Hamit AKAN dedi ki:

  Bakanlığın sitesinde bir açıklama görmedin yapılan resmi açıkmayı linkini paylaşabilir misiniz

 6. Erkan dedi ki:

  Biriside Kalkıp demiyor ki Sistem güzel Türkiye Yararına Hayvancılık gelişiyor Eti,samanı .vs ithal getiriyoruz bu yapıya destek olalım büyüsün yok hemen Yok kaçtı yok dolandırdı yok bilmem ne ya Devletin sistem e bence destek vermesi gerekiyor.
  Reklam ihtiyacı olan bir Firma değil ben sistem e üye olan bir kullanıcı olarak neredeyse Tüm açılışlara gittim kaçan kacacak adam bu kadar yatırım yapmaz diye düşünüyorum

 7. Mühendis Bey dedi ki:

  Reklam olmadan zaten bugünlere gelen bir firma. TV lere milyonlarca reklam parası vermesine hiç gerek yoktu. O paralarla daha fazla hayvan alınıp daha fazla yatırım yapılabilirdi. Bir yatırımcı olarak baştan beri TV reklamı verilmesine karşıydım. Sosyal medya reklamları bunun için gayet yeterli. Yatırımcı olarak her zaman destekliyorum. Ama o reklam verip paralarına para katılan medya kuruluşları gün geldi yalan haberlerle firmayı karalamaya başladı. Sistem basit arkadaşlar hep bana hep bana devri çiftlik bankla bitti, bir bana bir sana devri başladı. Göreceksiniz firma bu ülkedeki hayvancılığı şahlandıracak. Devletin bitiremediği ithal et sorununu çözecek. Hiç kafanızı yormayın.

 8. Bulut TÜRK dedi ki:

  Çiflik Bank’ a yatırım yapan ve her şeyiyle inceleyip, tesislerini bizatihi gidip görmüş biri olarak kanunsuz herhangi bir durumun içerisinde olmadıklarını açık yüreklilikle söyleyebilirim. Bu sitede de olduğu gibi 2 aydır karalama kampanyaları yapılıyor, bütün basın yayın kuruluşları el ele tutuşmuş aynı kalemden yazılmışcasına haberler yapıyor. Bizzat gördüğüm belgelerle yapılan tüm haberlerin asparagas olduğunu görüyorum. Ben sıradan bir vatandaş olarak bunları görebiliyorsam siz de gazeteci olarak bir zahmet koltuğunuzdan kalkıp yapacağınız haber hakkında biraz araştırma yapın…

 9. azmi dedi ki:

  ***** yetkililerin sadece çiftlikbank değil,diğer bahis ve kumar firmalarının reklamlarının engellenmesi konusunda da hassasiyetle çalışaya davet ediyorum. televizyon kanallarında ve internet sitelerinde iddia reklamları boy gösteriyor. madem çiftlikbank sakıncalı, iddia sakıncalı değil mi?

 10. Hakan dedi ki:

  Konuyu Webtekno gibi karalayarak değilde, objektif şekilde haber yaptığınız için teşekkürler.

 11. Tembesil dedi ki:

  Reklam yasağı getirilerek iyi bir reklam yapılmış oldu.

 12. Bir Dost dedi ki:

  Böyle ponzi dolandırıcı sistemlere paranızı kaptırmayın.

 13. Abdullah çoban dedi ki:

  Başka bir neden bulamadınız tabi, burdan vururuz düşüncesiyle amatörce yapılmış bir iş.

  Arkandayız çiftlikbank

 14. Asik baba dedi ki:

  Bu haberlerle gayet reklamı oluyor bu dolandırıcıların

" Çiftlik Bank, reklam yapamayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çiftlik Bank, reklam yapamayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çiftlik Bank, reklam yapamayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "