Okunma

Çin Geri Adım Attı


16 Ağustos 2009 Pazar 18:37
Çin Geri Adım Attı

Çin hükümetinin, İnternet üzerinden porno içeriğe erişimi engellemek için ülkede satılan tüm bilgisayarların içinde Green Dam adı verilen içerik filtreleme yazılımı bulunmasını şart koşma planı, başta bilgisayar üreticileri olmak üzere birçok çevreden büyük tepki almıştı.

Çin hükümeti bu artan tepki sebebiyle geri adım atarak bu kararında diretmeyeceğini belirtti. Halka açık olan yerlerdeki bilgisayarlarda bu yazılımın olmasını şart koşan hükümet, satışa çıkan ürünlerde ise sistemin içine yüklü olma şartını kaldırdı. Green Dam bundan sonra satılan bilgisayarların yanında CD olarak verilecek ve kullanıp kullanmamak, müşterinin tercihi olacak.

:: Hükümetler insanların İnternet’te ne yaptığına karışma hakkını nereden buluyorlar?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin Geri Adım Attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin Geri Adım Attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin Geri Adım Attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "