Okunma

Çin, İnternet Güvenliğini Düşünüyor


22 Şubat 2010 Pazartesi 08:45
Çin, İnternet Güvenliğini Düşünüyor

Çin’deki iki üniversitenin Google‘a yaptığı saldırıların ortaya çıkmasından sonra Çin, internet güvenliği konusunda atağa geçmeye karar verdi. İnterneti, bilgi sızdırılması konusunda büyük bir tehdit olarak gören Çin’deki askeri kuvvetlerden bir teklif geldi.

Bir generalin verdiği teklife göre Çin, kendi ulusal internet güvenliği departmanını kuracak. Raporun devamında Çin’in başta dünyanın en büyük elektronik laboratuarı olmak üzere oldukça önemli internet sitelerine sahip olduğu ve bunların korunması gerektiği söyleniyor.

:: Ülkemizde de internet güvenliği adına böyle girişimler görmek ister misiniz?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin, İnternet Güvenliğini Düşünüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin, İnternet Güvenliğini Düşünüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin, İnternet Güvenliğini Düşünüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "