Okunma

Çin Malı Deyip Geçmeyin


23 Mayıs 2008 Cuma 21:00
Çin Malı Deyip Geçmeyin
Yıllar yılı ucuz, taklit ve kalitesiz olarak nitelendirilen Çinli firmaların mobil cihazları, son zamanlarda bu kimlikten sıyrılmak için büyük uğraş veriyor. Birkaç yıl önce çok küçük bir paya sahip oldukları dünya pazarında satış ve pazar payları gittikçe büyüyen Çinli mobil üreticilerden biri de global mobil telefon satışları listesine 10. sıradan girmeyi başardı.

En Çok Büyüyen Çinli Haier

Forward Concepts tarafından yapılan araştırmalar, 2006 yılından 2007 yılına geçişte satış grafiğini en fazla yükselten mobil üreticinin Çinli Haier olduğunu gösteriyor. %250‘ye yakın büyüme gösteren şirketi yaklaşık %100’lük büyümeyle ZTE ve RIM (Blackberry üreticisi) takip ediyor. Aynı listede Panasonic ve NEC gibi mobil üreticiler ise ibrenin eksi yönünde gözleniyor. Haier ve diğer Çinli firmaların, ‘Çin malı’ cihazları dünya genelindeki olumsuz kimliğinden kurtarıp kurtaramayacağını ise zaman gösterecek.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin Malı Deyip Geçmeyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin Malı Deyip Geçmeyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin Malı Deyip Geçmeyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "