Okunma

Çin’de İnternete Ne Kadar Harcanıyor?


03 Nisan 2009 Cuma 15:13
Çin’de İnternete Ne Kadar Harcanıyor?

Üç büyük şirket, Magna, ZenithOptimedia ve Bernstein Research, Çin’deki internet reklamcılığı pazarını araştırdı. Bu üç şirketten gelen verilere göre 2007 sonunda toplam 961 milyon dolar seviyesinde olan Çin online reklam pazarının içinde bulunduğumuz 2009 sonunda 1 milyar 733 milyona ulaşması bekleniyor.


Çin bu gidişle Çin Seddi ile değil, internet reklamlarıyla hatırlanacak.

Yapılan araştırmada 2012’ye kadar olan dönem için de öngörülerde bulunuyor. Bu öngörülere göre 2010 sonunda 2 milyar 190 milyona ulaşması beklenen hacim 2011 sonunda 2 milyar 799 milyon, 2012 sonundaysa 3 milyar barajını geçip 3 milyar 457 milyon dolara yükselecek. Özetle, çok değil, 5-6 yıl sonra kişi başı 1 dolar sınırına ulaşılmasını bekleyebiliriz. Merak edenler için ek bilgi olarak ABD’de aynı harcamanın 2012 sonunda 37 milyar dolara yükseleceği tahmininin yapıldığını da belirtelim.

:: Çinliler internette en çok hangi reklamlara tıklıyor olabilir?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin’de İnternete Ne Kadar Harcanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’de İnternete Ne Kadar Harcanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’de İnternete Ne Kadar Harcanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "