Okunma

Çin’den yeni otonom traktör!


28 Ekim 2018 Pazar 17:00
Çin’den yeni otonom traktör!

Otonomun ve robotların gelişmesi ile her geçen gün bu durum, tarım sektörünü de etkiliyor. Çünkü tarım sektörü, şu an bile insan gücüne en çok ihtiyaç duyulan işler arasında yer alıyor. Şimdi de Çin’in tanıtmış olduğu yeni otonom traktör, insan gücünü tamamen ortadan kaldırarak işleri daha kolay bir hale getirecek.

Otonom traktör neler sunacak?

Henan Akıllı Tarım Araçları İnovasyon Merkezi tarafından geliştirilen otonom traktör üstündeki lityum bataryalardan güç alıyor. Ayrıca üzerindeki bazı sensörler sayesinde de araç engelleri tanıyıp onlara göre bir rota oluşturabiliyormuş. Bu sensörlerin bir kısmıyla da arazideki bitkilerin sağlık ve su durumunu tespit edebiliyor.

Çin, yeni traktörü hakkında çok fazla bilgi paylaşmadı. Fakat paylaştığı bazı bilgilere göre traktöre arazi haritası bir kere yüklendikten sonra her şeyin kolay bir şekilde hallolacağı belirtiliyor. Ayrıca araçtaki sensörlerin buluta topladığı veriler sayesinde, arazi sahibi arazisini daima kontrol edebilecek.

Yeni otonom traktörünün şarjı bitmek üzereyken, gidip kendi kendini şarj etmesi de birçok engeli ortadan kaldıran özellikler arasında yer alıyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin’den yeni otonom traktör! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’den yeni otonom traktör! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’den yeni otonom traktör! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "