Okunma

Çin’in 3G Abone Sayısı Rekor Düzeyde


30 Kasım 2010 Salı 17:16
Çin’in 3G Abone Sayısı Rekor Düzeyde

3G ülkemize rötarlı olarak girmiş olsa da hızlı bir şekilde yayıldı ve kısa sürede hayatımızın bir parçası haline geldi.

Avrupa’da ve dünyanın dört bir yanında bir süredir kullanımda olan ve hemen her mobil kullanıcısı tarafından kullanılan 3G, Çin’de yıldan yıla hızlı bir artış içinde.

 


4G Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

2009 Yılında 25,38 Milyon Abone

Çin’in geçen yıl aktardığı verilere göre 25.38 Milyon olan 3G abonesi sayısı, Ekim 2010 itibariyle 38,64 Milyon seviyesini yakalamış durumda.

Çin’in lider GSM operatörü China Mobile da 16,98 Milyon abonesiyle bu alanda önemli bir rekorun da sahibi konumunda.

Bilindiği gibi Çin’de TD-SCDMA standardı kullanılıyor. HSPA ve EV-DO ise diğer alternatifler. 2011 yılında 150 Milyon 3G abonesine ulaşacağı düşünülen Çin’de dördüncü nesil mobil internet konusunda da önemli girişimler bulunuyor.

 

:: 3G’nin getirdiği hangi hizmetlerden faydalanıyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin’in 3G Abone Sayısı Rekor Düzeyde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’in 3G Abone Sayısı Rekor Düzeyde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’in 3G Abone Sayısı Rekor Düzeyde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "