Okunma

Çin’in Sansür Planı Suya Düştü


17 Eylül 2009 Perşembe 11:15
Çin’in Sansür Planı Suya Düştü

Geçtiğimiz aylarda sitemizde de çokça değindimiz içerik filtreleme programı Green Dam artık kullanılması şart koşulan yerlerde bile kullanılamıyor. Çin hükümetinin öncelerde ülkede satılan tüm bilgisayarlarda bulunmasını şart koşmayı planladığı fakat daha sonra gelen tepkiler sebebiyle bu plandan vazgeçtiği Green Dam adlı yazılımın halen okullarda ve İnternet cafe’lerde bulunması şart.

Hükümetin koyduğu bu şarta rağmen okullar Green Dam’den vazgeçmeye başladılar. Bunun sebebi ise yazılımın okulların bilgisayar sisteminde bulunan diğer programların çalışmasını engellemesi. Pekin Eğitim Komisyonu bu gelişmenin üzerine okulların isterlerse Green Dam’i kaldırabileceklerini belirtti. Böylece Çin hükümetinin en başta herkese yaymak istediği sansür planı tamamen suya düşmüş oldu.

:: Çin hükümetinin bu sansür çabasını destekliyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çin’in Sansür Planı Suya Düştü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’in Sansür Planı Suya Düştü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’in Sansür Planı Suya Düştü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "