CIO Ödülleri sahiplerini buldu


01 Nisan 2021 Perşembe 15:22
ABONE OL
CIO Ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim teknolojilerini yenilikçi şekilde kullanarak kurumların dijital dönüşüme uyum sağlamasını destekleyen CIO Ödülleri sahiplerini buldu. CXO Medya ve CIO Update tarafından 12.’si düzenlenen organizasyonda Türkiye’nin önde gelen 28 şirketin CIO’su (Bilgi İşlem Yöneticileri) ödül almaya hak kazandı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, online eğitim konusundaki atılımları ile organizasyon kapsamında alanında ödüle layık görülen tek eğitim kurumu oldu. Anadolu Efes, Arçelik, Avivasa, Sahibinden, Vakıf Katılım gibi Türkiye’nin önde gelen şirket ve kurumlarının CIO’ları ödüle layık görüldü.

BT’nin geleceğini tartıştılar

Pandemi koşulları sebebiyle bu yıl dijital olarak gerçekleştirilen ödül töreninde her yıl olduğu gibi yine son yılın değerlendirmesi, CIO Ödülleri panelinde tartışıldı. Panelistler pandemi ile hızlanan dijital dönüşüme, yenilikçi teknolojilerin kullanım şekillerine ve BT’nin geleceğine değindi. CIO Paneline, Red Hat Ülke Müdürü Haluk Tekin, Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Kaan Turan, Bulutistan Satıştan Sorumlu Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, Etiya Genel Müdür Yardımcısı Barış Uca ve SAS Genel Müdür Yardımcısı Emre Ultav katıldı.

Kaan Turan, “İş yapış şekillerinde olduğu gibi alışkanlıklar da değişiyor. Yeni başlıklarımız ise hız, adaptasyon, cesaret ve vizyon gibi kelimeler olmaya başladı. Bu ödül platformunda ise sektörün önemli isimlerinin vizyon, strateji ve deneyimlerini paylaşması bana ilham veriyor. Türkiye, teknoloji yarışında geç kalmış değil, aksine birçok noktada daha öndeyiz. Değerli meslektaşlarımızla bu yarışta hem şirketlerimizi hem de ülkemizi çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Daha akıllı projeler yarıştı

CIO Ödülleri’nin vizyonu ve geleceğe taşınırken gösterdiği gelişme ile ilgili konuşan CXO Medya Kurucu Ortağı ve CIO Update Genel Yayın Yönetmeni Murat Yıldız ise “2010 yılında başladığımızda katılan projelerin büyük bir çoğunluğu altyapı modernizasyonu temelindeydi. CIO’lar yazılım ve donanım altyapılarını yeniledikleri projeler ile CIO Ödülleri’ne başvuruyordu. Zaman içerisinde başvuruların ve kazanan ödüllerin yapısında ciddi bir dönüşüm olduğunu görüyoruz. ‘Chief Information Officer’ yani ‘Bilgi İşlem Yöneticisi’ kavramından biraz daha ‘Chief Innovation Officer’, yani ‘Yenilikten Sorumlu Yönetici’ye doğru dönüşüme şahitlik ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin önde gelen pek çok şirketinin ödül programına başvuru yaptığını söyleyen Yıldız şöyle konuştu:

“Bu sene CIO Ödülleri’ne, 146 proje başvurdu. Ön jürimiz, başvuruların yeterliliklerini değerlendirdi ve kimi proje sahiplerinden ek bilgi talep etti. İkinci aşamaya geçen 88 projeyi, çok değerli jüri üyelerimiz detaylı bir şekilde inceledi. Ardından da ilk 25’e kalan projeleri bu sene ödül törenimizde onurlandırmış olduk. Aynı zamanda projelerini değerlendirdiğimiz 3 farklı CIO’muz da Özel Ödül kategorisinde onurlandırıldı.”

Eğitim alanınnda İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin Doğa’m Evimde adlı mobil eğitim uygulaması, 146 başvuru arasından ön elemeyi geçerek ödüle layık görüldü.

İTÜ ETA Vaktı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, dijital teknolojilere gösterilen değerin pandemi ile beraber daha net anlaşıldığını ifade etti. e-Doğa uygulaması içerisinde 42 bini videolu olmak üzere 63 bin çözülmüş soru bulunuyor.

Ödül kazananlar şöyle: 
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" CIO Ödülleri sahiplerini buldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CIO Ödülleri sahiplerini buldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CIO Ödülleri sahiplerini buldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme