Okunma

Cisco HP’ye Savaş Açtı


22 Şubat 2010 Pazartesi 08:40
Cisco HP’ye Savaş Açtı
 

Cisco’nun üst düzey yöneticilerinden biri olan Keith Goodwin yaptığı açıklamada, HP’nin 1 Mayıs 2010 tarihinden sonra, kanal ve Global-Service-Alliance-Partner sertifikasına sahip olmayacağını söyledi. Keith Goodwin açıklamasında HP’ye oldukça fazla yüklendi.

Öyle ki, HP’nin bu anlaşma ile değiştiğini, ortak hareket etme yeteneğini yitirdiğini ve müşterilere nasıl davranacağını bilmediğini söyledi (Milyar Dolarlık Fikir Aranıyor).

 

HP, 3Com’u satın alarak Cisco’ya direkt olarak rakip oldu. Cisco’da HP ile olan bağları koparttı.

 

Cisco’nun bu harekete esasında sürpriz bir gelişme değil. Birçok kişi yarın öbür gün bu tür bir feshi bekliyordu. Neticede Cisco geçen sene Blade sunucu sistemleri işine girdi. Bu da HP’nin işine gelmedi. Hatta bu savaş anlamına geliyordu. HP bu yüzden olsa gerek 3Com’u satın alarak dünyanın en büyük ikinci Network şirketi oldu (İnternetin Geleceği Videolarda).

Tabi şunu da unutmayalım. Cisco’ya baktığımızda onun da haklı olduğu yanları var. Ne de işin ağır kısmını hep Cisco yaptı. Buna en iyi örnek HP, IBM ve Dell gibi firmaların sunucu satmalar, ama esas iş olan BT altyapısı ile Cisco’nun uğraşması. Bu da sonunda Cisco’nun canına tak etti ve Unified Computing System (UCS) adlı ürünlerini dünyaya tanıttı.

Cisco, UCS ile sadece sunucu satmıyor, aynı zamanda geniş bir ürün portföy’ü ile tam teşeküllü bir veri merkezi çözümü sunuyor.

:: Cisco’nun HP ile bağları koparması, HP’nin 3Com’u satın almasından mı kaynaklanıyor?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cisco HP’ye Savaş Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cisco HP’ye Savaş Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cisco HP’ye Savaş Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "