Coca-Cola satışlarında abonelik dönemi başlıyor


19 Mart 2021 Cuma 10:45
ABONE OL
Coca-Cola satışlarında abonelik dönemi başlıyor

Coca-Cola otomat satışlarını arttırmak için abonelik modeli üzerine çalışıyor. Mayıs ayından itibaren Japonya’da başlayacak sistem oldukça deneysel bir yöntem izleyecek.

Aslında bakarsanız günümüzde abonelik sistemleri hızla yükselişte. Netflix, Spotify, Amazon Prime gibi birçok büyük dijital varlık uzun yıllardır kullanıcılarına bu şekilde hizmet sağlıyor. Fakat bu yöntemin fiziksel ürünlerde nasıl yankı uyandıracağı büyük merak konusu. Coca-Cola şimdi bunun için ilk adımı atarken; belki de geleceğin gıda sektörü alışkanlıklarına da yön verecek. Şirketin bu hamlesi, tüm endüstrilerin gözlerini üzerinde toplamış durumda.

Coca-Cola abonelik tabanlı Coke On Pass hizmetini duyurdu

Pandemi döneminde birçok alanda olduğu gibi, otomat satışlarında da yüzde 35’in üzerinde düşüş yaşadı. COVID-19 nedeniyle kalabalık şehir merkezleri ve toplu alanlardan uzak duran insanlar, otomatları neredeyse hayatlarından çıkardı. Zira salgından bu yana çevrimiçi alışverişler eskiye nazaran çok daha önem kazandı. Bu durum geleneksel kabul edilen birtakım ticari formülleri geride bıraktı.

Ancak Japonya’da halen daha otomatlar insan hayatında büyük rol oynuyor. Yüz yılı aşkın bir süredir atıştırmalıklardan oyuncaklara, evcil hayvan gıdalarından soğuk içeceklere kadar pek çok ürün bu cihazlarda tüketicilere sunuluyor. Şimdi halkın otomatlara ilgisini düşürmek istemeyen Coca-Cola, bu makinelere özel yeni bir sistemle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Japonya’da yer alan 340 bin otomat makinesinde başlayacak Coca-Cola aboneliği, ayda 2.700 Japon Yeni karşılığında günlük bir içecek almanıza izin veriyor. Güncel kur oranına göre bu rakam yaklaşık 180 TL’ye tekabül ediyor. Bu rakamlar aylık ortalama 30 kola için size biraz pahalı görünse de Japonya’daki kolanın birim fiyatına göre hesaplandığında bu rakam oldukça makul karşılanıyor.

Coca-Cola

Coke On uygulamasında aylık abonelik hizmeti başlayacak.

Abonelik sisteminin çalışması için Coke On isimli bir mobil uygulamaya ihtiyaç duyulmakta. Şimdiden 25 milyondan fazla indirilen aplikasyon Japonya dışında da ilgi odağı haline geldi. Birçok Coca-Cola bağımlısı aynı hizmetin diğer ülkelerde ne zaman başlayacağı konusundaki sabırsızlıklarını dile getirmeye başladı. Şimdilik bu konuda şirket tarafından hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak sistem Mayıs ayında Japonya’da hayata geçtikten sonra muhtemelen yeni coğrafyalara da açılacak.

Peki ya Coke On Pass abonelik sistemi Türkiye’ye gelseydi satın almayı düşünür müydünüz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Kimse içmiyor bari biz de böyle bir abonelik yaparak şekil yapalım demişler.

" Coca-Cola satışlarında abonelik dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Coca-Cola satışlarında abonelik dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Coca-Cola satışlarında abonelik dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme