Okunma

Çocuklar İnternet Hakkında Ne Kadar Dürüst?


20 Mart 2009 Cuma 08:40
Çocuklar İnternet Hakkında Ne Kadar Dürüst?

Symantec‘in araştırmaları, çocukların online hayatları hakkında detayları anne babalarından gittikçe daha fazla gizlediklerini ortaya çıkardı.

Online Living adlı ankete katılan İngiliz ebeveynler, çocuklarının internette geçirdikleri sürenin haftada 18,8 saat olduğuna inanıyor. Oysa bu süre tam 43,5 saat.

Baskına Uğrayan Çocuklar

Aynı araştırma sonuçlarına göre ailelerin %81’i çocuklarına internette neler görüntülediği konusunda güvenirken, çocukların itirafı aksini gösteriyor.

Zira ankete katılan çocukların %31’i, nereleri gezdikleri konusunda anne babalarının hiçbir fikri olmadığını düşünüyor. Ayrıca 6,427 ebeveynden %20’lik bir oran, çocuklarını “uygunsuz” siteleri gezerken yakalamış.

Konuyu değerlendiren Symantec İnternet Güvenliği Avukatı Marian Meritt, internetin eğlenmek ve öğrenmek için iyi bir ortam sunduğunu, ancak bazı sınırlamaların olması gerektiğini belirtiyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Symantec
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çocuklar İnternet Hakkında Ne Kadar Dürüst? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar İnternet Hakkında Ne Kadar Dürüst? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar İnternet Hakkında Ne Kadar Dürüst? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "