Okunma

Çocuklar İnternet’te Ne Arıyor?


13 Ağustos 2009 Perşembe 09:23
Çocuklar İnternet’te Ne Arıyor?

Symantec, OnlineFamily adlı hizmetinden elde ettiği verileri açıkladı. Norton’da bulunan bir özellik olan OnlineFamily, çocuklarının İnternet’te ne yaptığını görmek isteyen ebeveynler için hazırlanmıştı.

Şubat ile Temmuz ayları arasında OnlineFamily üzerinden çocukların yaptığı 3,5 milyon aramanın içeriğini açıklayan Symantec’in raporunda bir numarada YouTube bulunuyor.

Ebeveynlerin, çocuklarının girmemesini istedikleri sitelerin başında gelen porno içerikli sitelerin arama sonuçlarında üst sıralarda olduğu görülüyor. Arama sıklıklarında “sex” kelimesi dördüncü, “porn” kelimesi ise altıncı sırada yer alıyor.

Symantec’in yayınladığı listenin tümünü görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

:: Siz arama motorlarında en çok hangi kelimeyi aratıyorsunuz?

qt index swapperYeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çocuklar İnternet’te Ne Arıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklar İnternet’te Ne Arıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar İnternet’te Ne Arıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "