Okunma

Çocuklarınızı mutlaka bu projeye dahil edin: Internot


23 Ocak 2019 Çarşamba 14:26
Çocuklarınızı mutlaka bu projeye dahil edin: Internot

Çocukların internetin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için karşılaştıkları çeşitli olay ve durumlarda bilinçli kararlar vermelerinin büyük önem taşıdığına inancıyla yola çıkan Google Türkiye, uzun yıllardır sürdürdüğü çabalara bir halka daha eklemek amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın himayesi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun işbirliği ile hayata geçirdiği “Internot Olmaya Var mısın?” platformunu duyurdu.

Internot ile dijital dünya çocuklarıyla anne-babalar arasında diyalog köprüsü kurulacak

Çocukların dijital vatandaşlık ve güvenlik konusunda bilinçlenerek çevrimiçi dünyayı güvenle keşfedebilmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yönelik “Internot olmaya var mısın?” projesinin bir diğer önemli hedefi ise dijital çağa doğan 6-12 yaş grubu çocukların yanı sıra, ailelerine ve öğretmenlerine de ulaşılarak nesiller arasında var olan dijital diyaloğun güçlendirilmesini sağlamak. Biz de bu konu hakkındaki önemli açıklamaları hazırladığımız video ile sizlere aktarıyoruz. İyi seyirler!

Internot olmaya var mısın?” projesinin üç temel öğesi bulunuyor. Çocuklar için dijital vatandaşlık kuralları ve internette güvenlik ipuçları üzerine kurgulanmış bir oyun platformu olan “İnterland”da, çocuklar İnternotları farklı oyun kurgularında takip ederek bilinçleniyor, bilgileniyor ve yaratıcılıklarını kullanarak güvenlik alanlarını oluşturarak dijital vatandaşlığın temel ilkelerini öğreniyorlar.

Proje kapsamında ayrıca kılavuz niteliğinde bilgilerin bulunduğu “Dijital Vatandaşlık ve Güvenlik Eğitim Kitapçığı” ve aile içerisindeki tüm bireyler tarafından imzalanması beklenen “Internot Olmaya Var mısın Taahhüdü” yer alıyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Çocuklarınızı mutlaka bu projeye dahil edin: Internot”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Valla limitsiz olacağı yasa ile tanımlanan ama hizmet sağlayıcıları kelime oyunu ile limitledigi, üstelik fiyatını da arttırdığı için İnterneti kapatıyorum. Çocuğum da bu dediğinize bu sebeple erisemeyecek

  2. I8 dedi ki:

    sanki Asil internet ismini asil turkcede olmasi gereken ismini bulmus gibi olmus Internot 😀

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Adamı Muhsin başkana benzettim 🙁 öldürdünüz lan güzel adamı

" Çocuklarınızı mutlaka bu projeye dahil edin: Internot konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çocuklarınızı mutlaka bu projeye dahil edin: Internot ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklarınızı mutlaka bu projeye dahil edin: Internot ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "