Okunma

Codemasters’in Sunucuları Hacklendi


12 Haziran 2011 Pazar 10:30
Codemasters’in Sunucuları Hacklendi

Dirt 3 oyunu ile tanıdığımız Codemasters, geçen hafta ciddi bir saldırıya uğradı. Sunuculara yapılan saldırılarda birçok değerli bilgi ele geçirildi.

Codemasters, saldırı anında sunucularını kapattı fakat bu önlem pek de işe yaramadı. Hacker’lar birçok müşterinin bilgilerini anında ele geçirdi. Adres bilgilerinden tutun, telefon numaraları, e-posta adresleri ve şifrelerle birlikte müşterilerin verdiği sipariş bilgileri bile çalındı.

Hacker’lar,  CodeM adlı müşteri servisine de girerek müşterilerin doğum tarihlerini, IP adreslerini ve Xbox Live Gamertags bilgilerine de ulaştılar.

Codemasters’in sitesi hala kapalı. Kullanıcılar otomatik olarak Facebook sayfasına yönlendiriliyorlar.

Hacker’lar ele geçirdikleri şifrelerle çok daha büyük bir tahribata yol açabilirler. Bu şifreleri Xbox Live servisinde deneyebilirler. Bu esasında çok büyük bir olay çünkü birçok oyuncu farklı servislerde olsa bile aynı şifreyi kullanıyor.  

 Codemasters, kullanıcılarına attığı e-posta’da bu tehlikeden bahsediyor. Hatta kullanıcılara derhal şifrelerini değiştirmesini altı çizili olarak söylüyor.

Kaç kişinin bundan etkilendiği söylenmiyor. Buna ek olarak bu saldırıyı kim yaptığı hakkında herhangi bir bilgi de verilmiş değil.

:: İnternet ortamından oyun satın alıyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Codemasters’in Sunucuları Hacklendi”

 1. vladislav dedi ki:

  Ne anladıklarınıda anlayamıyorum ya, sırf hava ..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şu hacker illetlerinden kurtulmak gerekiyor artık.

 3. zebaniselo dedi ki:

  Manyadımı bu hackerlar.

 4. mustang dedi ki:

  Anonymous yapmıştır yine ,dangalaklar yav

" Codemasters’in Sunucuları Hacklendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Codemasters’in Sunucuları Hacklendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Codemasters’in Sunucuları Hacklendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "