Okunma

Core i7’a Kardeş Geliyor


18 Haziran 2009 Perşembe 07:05
Core i7’a Kardeş Geliyor

Intel yeni Core serisi işlemcilerini nasıl markalandıracağını duyurdu. İçlerinde Lynnfield ve Clarksfield yongalarının da bulunacağı yeni modellerde kullanılacak isimler Intel’in web sitesinde duyuruldu. Yapılan açıklamada Core i7’a iki yeni kardeş geleceği belirtiliyor. Bunlar Core i3 (giriş seviyesi) ve Core i5 (orta seviye) olarak belirlenmiş.

Masaüstü bilgisayarlar için geliştirilen Lynnfield yongaları sahip oldukları özelliklere göre Core i7 ya da Core i5 adına sahip olacak. Clarksfield yongası ise Core i7 sınıfına dahil olacak.

32 nm mimarisine sahip dizüstü yongası Arrandale ilk olarak Core i3 sınıfında yer alacakken, daha sonra çıkacak modellerin özelliklere göre Core i7 ya da Core i5 olacağı belirtildi. Aynı şekilde 32 nm mimarisine sahip olacak Clarkdale masaüstü yongası ise Core i3 ve Core i5 sınıfına dahil olacak.

Yapılan açıklamada içinde bulunduğumuz yılın ikinci yarısının ortalarına doğru Core i5 ve yeni Core i7’ları raflarda görmeye başlayacağız. 2010’un başında ise Core i3’ler de piyasaya çıkmış olacak.

:: Donanım üreten firmaların karışık model isimlerinden şikayetçi misiniz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Core i7’a Kardeş Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Core i7’a Kardeş Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Core i7’a Kardeş Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "