Okunma

Akıllı saatler için Gorilla Glass DX tanıtıldı!


19 Temmuz 2018 Perşembe 18:00
Akıllı saatler için Gorilla Glass DX tanıtıldı!

Corning’in Gorilla Glass 6 ile duyurusunu gerçekleştirdiği yeni çözümleri, Gorilla Glass DX ve Gorilla Glass DX+ oldu. Ancak, Gorilla Glass 6’da sunulan çizilmelere karşı dayanıklılığın aksine DX ve DX+’da yansımayı önlemeye odaklanılıyor.

2016’da tanıtılan, giyilebilir cihazlara özel cam koruma teknolojisi Gorilla Glass SR+’nın, güncellenmiş versiyonu olan her iki ürün ile ekran yansıması yüzde 75 oranında azaltılarak, güneş ışığında daha iyi bir kullanımı deneyimi sunuluyor.

Gorilla Glass DX ve Gorilla Glass DX+ tanıtıldı!

Bu iki yeni koruma teknolojisinin kullanıldığı akıllı saat gibi cihazlarda yansıma azaldığı için, ekran kontrastında yüzde 50 oranında iyileşme görülebiliyor. Bu durumda daha az parlaklığa ihtiyaç olacağı için cihazların pil ömrü artacak.

Gorilla Glass DX

DX ve DX + arasındaki fark ise çizilmelere dayanıklılık. Corning’in web sitesinde DX’in, Gorilla Glass ile aynı çizilme direncine sahip olduğu belirtiliyor. Ancak, DX+’da kullanılan üst seviye malzemeler ile çizilmelere karşı dayanıklılık artıyor.

Hatta, Glass DX+ için ” neredeyse safir cam kadar iyi ” ifadesi kullanılıyor. Bu yeni ürünler şirketin giyilebilir cihazlara odaklanacağını gösteriyor. Bu korumaların ilk olarak hangi giyilebilir cihazda veya saatte kullanılacağı büyük merak konusu.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı saatler için Gorilla Glass DX tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı saatler için Gorilla Glass DX tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı saatler için Gorilla Glass DX tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "