Corona virüsü, Slack’e rekor kırdırdı!


26 Mart 2020 Perşembe 15:45
Corona virüsü, Slack’e rekor kırdırdı!

Slack, şaşırtmaya devam ediyor. Popüler platform tekrardan kullanıcı rekorunu kırdı. 25 Mart’ta eşzamanlı kullanıcıda kendi zirvesine ulaşan platformda, milyonlarca çalışanın Corona virüsü pandemisi sırasında uzaktan çalışmaya başlamasıyla kullanıcı sayısı git gide artıyor. Bu da talepte artış gösteren tek iş odaklı sohbet uygulamasının Microsoft Teams olmadığını gösteriyor. Slack bugün, devam eden Corona virüsü pandemisi sırasında uzaktan çalışanların artışı ile, aynı anda bağlı kullanıcıları 10 milyonu geçerek tekrar rekorunu kırdı.

Slack

Kendi rekorunu kırdı

10 Mart Salı günü Slack, eşzamanlı kullanıcıların 10 milyonu geçtiğini gördü ve bu rakam 16 Mart’ta 10,5 milyona atladı. Slack, eşzamanlı kullanıcı sayısının dün 12,5 milyona ulaştığını ve milyonlarca kişinin evden çalışmaya başlamasıyla kendi rekorunu kırdığını gördü. Slack daha önce Ekim ayında 12 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. Ancak şirket o zamandan bu yana halka açık bir şekilde güncelleme yapmadı.

IBM de Slack tercih ediyor

Microsoft Teams kullanımı geçtiğimiz yıl yükselişe geçti ve bu ayın başlarında talepteki büyük artış sırasında günlük 44 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Slack ayrıca yakın zamanda, yepyeni bir kullanıcı arayüzü ile tasarımını elden geçirdi. Son zamanlarda Slack, IBM’in 330.000 çalışanına sunuldu. IBM, Slack’in en büyük müşterisi.

Corona virüsü pandemisi işverenleri ve çalışanları uzaktan çalışmaya yöneltmeye devam ediyor. Bazı işverenler önlemleri dikkatli bir şekilde almaya başladı. Artık dünyanın birçok yerinde, zorunlu olarak çalışan işçiler dışındaki çoğu personel evinde ofisini ilan etmeye başladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Corona virüsü, Slack’e rekor kırdırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corona virüsü, Slack’e rekor kırdırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corona virüsü, Slack’e rekor kırdırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "