Okunma

Cortana artık Gmail hesabınıza bağlanabiliyor!


12 Aralık 2017 Salı 23:00
Cortana artık Gmail hesabınıza bağlanabiliyor!

Microsoft, Gmail hesabınızı Cortana‘ya bağlama olanağını sitemine ekledi. Bu durum, e-postalarınız, kişileriniz ve daha da önemlisi Google Takvim verileri gibi şeylere dijital asistan vasıtasıyla kolayca erişebileceğiniz anlamına geliyor.

cortana

Cortana’ya Gmail hesabınız nasıl eklersiniz?

Eğer sistemi İngilizce kullanıyorsanız ilk olarak Windows 10 arama çubuğunuzdan Notebook bölümüne gitmeniz gerekir.

Daha sonra, Gmail’i eklemek için “Add a Service” (Bir Hizmet Ekle) seçeneği üzerinden Gmail‘i seçersiniz. Sonrasında ise Gmail hesabınıza giriş yaparak bu özellikten faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarınızın dışında bu özellik, sistemi destekleyen bir cihazdan takvim bilgisi gibi şeylere erişebilmenize olanak sağlar.

Bu işlevsellik henüz Android ve iOS cihazlarında bulunmuyor, daha sonra gelecek güncellemeler ile Android ve IOS cihazlarımıza gelip gelmeyeceğini göreceğiz.

Sistem hakkında detaylı bilgi için

:: Bu sistemi siz kullanıyor musunuz?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cortana artık Gmail hesabınıza bağlanabiliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cortana artık Gmail hesabınıza bağlanabiliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cortana artık Gmail hesabınıza bağlanabiliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "