Okunma

Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor!


22 Aralık 2018 Cumartesi 17:00
Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor!

Yapay zekânın son kullanıcıya hitap eden yönlerinden biri kişisel asistanlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu asistanlardan biri olan Microsoft Cortana e-posta okuma amacıyla kolları sıvamış gözüküyor.

Cortana e-posta okuma özelliğine kavuşuyor!

Araba kullanırken ya da spor yaparken telefon kullanmak oldukça zor. E-posta trafiği yoğun biriyseniz telefonunuzdan uzak kaldığınız bu zaman dilimleri baş ağrıtıcı olabiliyor.

Kişisel asistanların bir kısmı e-posta içeriğini bile size okuyamazken Microsoft Cortana ile bu problemi çözmeyi amaçlıyor. Outlook hesabınıza gelen e-postaların sesli okunması ve sizin komutlarınızla yönetilmesi artık mümkün olacak.

Cortana e-posta okuma

Outlook uygulamasının 3.3 sürümü ile Cortana bu özelliğe kavuşuyor. Araba sürerken ya da kulaklığınız takılıyken ekrandaki düğmeye bastığınızda Cortana e-posta okuma işlemine başlayacak. Seslendirmenin robotik bir tonda değil, doğal insan sesi tonlamasında olacağı da ayrıca belirtiliyor.

Her e-postadan sonra okumayı bir süre durduracak olan Cortana sizin komutlarınızı bekleyecek. “Sil, cevapla ya da işaret koy” komutlarını kullanıcının isteğine bağlı olarak uygulayabilecek. Sessiz kalınması durumunda otomatik olarak bir sonraki e-posta okunmaya başlanacak.

Cortana’ya e-posta okuma yeteneğini kazandıracak güncellemenin yakın zamanda geleceği ifade edilse de tam bir tarih verilmediğini ifade etmekte fayda var.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  türkçe okluması 20 yılı bulur malum 10. dünya ülkesiyiz

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  CEYD-A gelen emailleri sesli okuyor bunu 4 senedir yapıyor. Hatta whatsapp twitter facebook mesajlarını da okuyor. Ama niye medyada yok çok ilginç. Sanki medyamız diş kaynaklı haber odakli çalışıyor. Biraz arastirin ulkemizde muthis teknolojiler de var. Arastirmasini bilene tabii

 3. Anonim dedi ki:

  Vay be ne özellikmiş 🙌

 4. Anonim dedi ki:

  Bu haberin bizim dilimizde bir haber değeri taşıdığını düşünmüyorum.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunun bizim için iyi bir haber olduğunu düşünüyorum 🙂

 6. Anonim dedi ki:

  bunun bizim için iyibir haber olduğunu düşünmüyorum 🙁

" Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "