Okunma

Creative Live! Cam Optia Pro


12 Şubat 2008 Salı 22:00
Creative Live! Cam Optia Pro
Creative Live! Cam Optia Pro, yüksek çözünürlüklü algılayıcı ve yerleşik ses kesici mikrofon özelliğiyle gelen bir webcam. Webcam‘de VGA algılayıcı kullanılınca ortaya çıkan kötü görüntüye karşın kullanıcıların fiyatları sebebiyle tercih ettiği ürünlere kıyasla çok daha başarılı bir görüntü sunan Live! Cam Optia Pro, bu yeteneğini 1,3 megapiksellik algılayıcısına borçlu. Özellikle de görüntülü konuşma uygulamalarında videonun ufacık ekrana uyarlandığını düşünürseniz, karşı tarafın hücrelerinizi saymaya başlamasından endişelenebilirsiniz.

Monitörün tepesinde rahatlıkla duruyor.

USB Video Class: Sürücü mü? O da ne?

USB Video Class ürünler, Windows altında herhangi bir sürücü kurulmadan çalışabiliyorlar. Tabii yazılım kurmadığınız için herhangi bir arabirim gelmiyor ama mesajlaşma yazılımlarında hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu durumu, sürücüsünün Windows Update’ten bulunduğu durumlarla karşılaştırmayın deriz. USB Video Class ürün olarak kullanmaya başladığınızda bazı yeteneklerin kısıtlandığını da belilrtmek isteriz.

Sürücü paketini kurduğunuzda ise kamerayla istediğiniz işlermi yapabileceğiniz Live! Cam Center yazılımına ve diğer eklentilere sahip oluyorsunuz. İsterseniz bu kamerayla kullanacağınız Live! Cam FaceSecure yazılımıyla bilgisayara yüzünüzü tanıtarak da giriş yapabiliyorsunuz.Webcam kapalı. Bu şekilde kaçak görüntüleri engelliyorsunuz.


Aksesuarlar ve Kullanım

Live! Cam Optia Pro‘nun birçok yere oturabilen ayağı, kameranın kendisinden daha iyi. Ama cambazlık yapmadan da her yerde kullanabiliyorsunuz. Ayağı açmazsanız ürün CRT monitörlerin tepelerine veya masanın üzerine düzgün şekilde yerleştirilebiliyor. Eğer ayağın altındaki kıskacı açarsanız da LCD monitörünüzün tepesine yerleştirmeniz mümkün.


Kameranın çektiği bir görüntü. 640×480’den yeniden boyutlandırılmıştır.

Üründe yerleşik bir mikrofon olduğunu söylemiştik. Çevresel sesten tamamen kurtulmak istiyorsanız, ürünün kutusunda bir de mikrofonlu kulaklık seti de geliyor.

Creative Live! Cam Optia Pro
Webcam

Algılayıcı: 1,3 MP CCD (sürücüsüz olarak 640×480 – 30 k/s)
Bağlantı biçimi: USB 2.0
Kutu içeriği: Taşıma kılıfı, mikrofonlu kulaklık seti ve sürücü diski.

Üretici: Creative / Singapur

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Creative Live! Cam Optia Pro konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Creative Live! Cam Optia Pro ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Creative Live! Cam Optia Pro ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "