Okunma

Crysis 2, DX11 ile Tarih Yazacak


24 Haziran 2011 Cuma 10:40
Crysis 2, DX11 ile Tarih Yazacak

Dün yayınladığımız haberimizde PC kullanıcılarının merakla Crysis 2 DirectX 11 yamasını beklediğini duyurmuştuk. Bugün, Crytek‘in önde gelen isimlerinden Carl Jones bu yamayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Jones, “Bu yama inanılmaz bir şey. Oyunun sahip olduğu görüntüler, CryEngine‘nin şu ana kadar ki en iyi görüntüleri ve bu yaptığımız en iyi iş” şeklinde konuştu.

Gerçek Anlamda İlk Yeni Nesil Oyun

Açıklamalarında sadece kendi oyunlarıyla sınırlı kalmayan Jones düşüncelerini,”DirectX 11‘in, yeni nesil oyun grafiklerinin anahtarı olduğunu düşünüyoruz. Şu ana kadar birçok yapımın demolarında bunun denemelerini gördük. Ancak, bu yamayla birlikte seviyeyi bir adım ileri çektik ve gerçek anlamda ilk yeni nesil oyunu çıkarmış olduk” şeklinde ifade etti.

Carl Jones son olarak, sadece PC oyunları ve Crysis 2 ile uğraşmadıklarını aynı zamanda da mobil cihazlar, el konsolları ve özellikle de Wii U için çok yoğun mesai harcadıklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

:: Crysis 2 DX11 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

6 yorum - “Crysis 2, DX11 ile Tarih Yazacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hadi hayırlısı

 2. S1990 dedi ki:

  CryEngine 3 ün yapısı ile bu çok ***** oyunun grafik başarısını bu yamayla bile sağlayamayacaklar

 3. ArcShotTR dedi ki:

  Tekrar oynarım çıkınca ama bu sefer trainer kullanırım herhalde aynı yerleri tekrarlamak sıkıcı olur

 4. BEFEGA dedi ki:

  Bizim Türk milletide varsa bu işin içinde (var diye de biliyorum) elbet bir aksama olur

  Zama zam, zama zam

 5. Blackout dedi ki:

  Senaryo modu epey kısa zaten. Oyunu orijinal aldık, sistemleri hazırladık ama herkes oynasın, daha çok satalım diye çakalca DX9’la çıkarttılar. Geç olsa da hakkını vermeleri lazım.

 6. rohirrim dedi ki:

  ya ben böle bir saçma mantık görmedim… kardeşim oyun ilk çıktığında niye bu destekle cıkarmadınız… oyunu bitiren adam tekrar kurup DX11 ile mi oynayacak sanki… iş işten geçmiş adamlar yeni mi akıl etmiş…

" Crysis 2, DX11 ile Tarih Yazacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Crysis 2, DX11 ile Tarih Yazacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Crysis 2, DX11 ile Tarih Yazacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "