Okunma

Crytek PS3’te İddialı


07 Mayıs 2008 Pazartesi 21:00
Crytek PS3’te İddialı
CrySis’i muhteşem kılan CryENGINE 2 motorunu Xbox 360 ve PlayStation 3’e uyarlama çalışmaları son hızla sürüyor. Yüksek sistem ihtiyaçları ile tanınan bu oyun motorunda uyarlama işlemleriyle ilgili açıklama yapan Crytek Oyun Motoru Bölüm Müdürü Harald Seeley, CryENGINE’i PlayStation 3‘e uyarlamanın Xbox 360’a uyarlamaktan çok daha zor olduğunun altını çizdi.

Gelecekte Birinci Sınıf Oyunlar

Buna rağmen, bunun kötü bir durum olmadığını belirten Seeley, uzun vadede durumun Crytek’in çıkarlarına hizmet edeceğini söyledi. "PS3 platformunda mümkün olan tüm sistem kaynaklarını kullanabilecek yeteneğe sahibiz ve bu sayede yakın gelecekte bizim oyun motorumuzla çalışan oyunlar, diğer PS3 oyunlarından bariz şekilde ayırt edilebilecek." diyen Seeley, çalışmaları sonucunda ortaya en üst seviye bilgisayarlarda oynanıyormuş hissi verecek PlayStation 3 oyunları çıkacağını iddia etti. CrySis başarısının ardından, Crytek’e bu konuda güvenmemek için herhangi bir sebebimiz yok.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Crytek PS3’te İddialı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    crysis süper bir oyun ben oyun sonu getirdim :)…

Geri bildirim