Okunma

Crytek’in GDC Çıkarması: CryENGINE 3


23 Mart 2009 Pazartesi 12:22
Crytek’in GDC Çıkarması: CryENGINE 3

İlk sürümünü Far Cry, ikincisini de Crysis’te gördüğümüz CryENGINE, 3. sürümde PC’nin yanı sıra Xbox 360 ve PlayStation 3 için de tam uyumluluk sunacak. İlk olarak oyun dünyasına San Fransisco’daki Game Developers Conference etkinliğinde sergilenecek olan motor, Crytek‘e göre ilk “gerçek yeni nesil” oyun motoru olma özelliği taşıyor.

Geliştirme platformu olarak ilk defa ölçümlenebilir hesaplar ve grafikler içermenin yanı sıra, CryENGINE 3 kolay testler için bir de sandbox bölüm düzenleyici içerecek.

Daha önce PC’ye özel oyunculuğu bırakacağı söylenen Crytek’in, daha çok konsol odaklı ve çoklu platformda çalışacağını tahmin ettiğimiz yeni CryENGINE 3 motoruyla neler yapabileceğini merakla takip edeceğiz.

:: CryENGINE 3 nasıl bir donanım ister sizce?

Bilgi İçin : Crytek
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Crytek’in GDC Çıkarması: CryENGINE 3”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    oyun konusu yetersizde olsa crysis kendini türkçe olması ve efektler ile sevdirdi directx9 ile bunları yapabiliyorlarsa directx 10 + psyx ile gerçekden uçabilirler

" Crytek’in GDC Çıkarması: CryENGINE 3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Crytek’in GDC Çıkarması: CryENGINE 3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Crytek’in GDC Çıkarması: CryENGINE 3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "