CS:GO için olimpiyat onuru!


09.08.2017 11:00:00
CS:GO için olimpiyat onuru!

Video oyunları çok uzun bir zamandır rekabetçi arenada kendilerine yer buluyorlar. eSpor’un başını çeken League of Legends, CS:GO, Dota 2 ve Hearthstone milyonlarca izleyici ve binlerce lisanslı sporcu ile dünyayı sallıyorlar. Peki, işin ucu nereye kadar gidecek?

eSpor oyunları 2024 Olimpiyatları’nda yer bulabilir

Yukarıdaki ara başlığı atarken bile video oyunlarının nasıl bir yol kat ettiğini görüp, şaşırmamak elde değil. 2024 Paris Olimpiyatları’nın ihale komitesi şu sıralar eSpor oyunlarının bir şekilde bu dev organizasyona katılıp, katılamayacağını tartışıyorlar.

Fransa ihale komitesi eş başkanı Tony Estanguet tam olarak bu noktaya eğiliyor ve eSporun çok daha aktif olabileceğinin sinyallerini veriyor.

17-08/09/cs-go-icin-olimpiyat-mujdesi-sdn-2.jpg

“Bunun mümkünlük derecesini tartışıyoruz çünkü bu sadece Olimpiyatlar için geçerli değil. Burada amaç genç nüfus ve onlar eSpora büyük ilgi duyuyorlar. Olimpiyatların geleceği için onlara ihtiyacımız var. Bu yüzden onlarla konuşmalı, tartışmalı ve eğer mümkünse kalıcı köprüler kurmalıyız.”

Elbette kesin konuşmak için erken ama Olimpiyat Oyunları için konuşulan iki oyunun hangi olduğu da sızdırılmış durumda. Bu oyunlardan en çok ön plana çıkan CS:GO olurken, diğer gündemdeki yapımsa League of Legends oldu.

:: Sizce eSpor oyunlar Olimpiyat Oyunları’nda yer almalı mı?


  • yazarEmin Çıtak

    Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
    Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

    Yorum yazın

    Geri bildirim