Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi’nde!


25 Mayıs 2012 Cuma 11:42
Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi’nde!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Amerika ziyaretinde Silikon Vadisi’ne adeta çıkarma yaptı. Dünyanın teknoloji konusunda en önemli fikir sahası olarak nitelendirebileceğimiz Silikon Vadisi’nde bilişim alanındaki Apple, Google, Facebook ve Microsoft gibi dev şirketlerin tepe yöneticileriyle görüşen Cumhurbaşkanımız, henüz test aşamasında olan ve basın mensuplarının dahi deneme fırsatı bulamadığı teknolojileri kullandı.


Cumhurbaşkanı Gül’ün Silikon Vadisi ziyaretleriyle ilgili izlenimleri 

Gezisine dair fotoğraf ve ilgili medyaları sosyal medya üzerinden paylaşan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin geleceği adına gençlerimizin yüksek teknoloji geliştirme konularına yönelmesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak ve gençlerimizi bu alanda cesaretlendirme” konusunda mesaj vermeyi hedeflediğini aktardı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı ziyarete dair fotoğrafları görmek için tıklayın.

Apple, Google, Facebook ve Microsoft firmalarını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi ziyaretleriyle Türkiye’deki gençlere istikamet göstermek istediklerini ve Türk gençlerinde teknolojiyi uzaktan seyretme değil, üretimine katkıda bulunmaları konusunda bir uyanışa sebep olma çabası güttüklerini belirtti.

Silikon Vadisi’nde sosyal medya ve bilgisayar devlerinin bulunduğu bölgenin artık bir fabrika şehrine dönüştüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Gül, burada ilk olarak dünyanın en değerli markası unvanını alan Apple’ı ziyaret etti ve CEO Tim Cook ve diğer yöneticilerden bilgi aldı.

Sayın Gül’ün vadideki ikinci durağı ise Google oldu ve burada şirketin üzerinde çalıştığı sürücüsüz arabayı (self driving car) Google Yöneticisi Sergey Brin’in teklifi üzerine denedi

Henüz test sürüşleri devam eden otomobil için Cumhurbaşkanı Gül şunları şöyle konuştu: ”Otoban yolda 80 mile kadar çıktık, hâkimiyet tamamen otomatik beyindeydi. Önümüzde yavaş seyreden bir kamyonu görünce bizim aracımız da kendiliğinden hızını düşürdü, sonra tekrar hızlandı. Gözleri görmeyen âmâ bir insanın bile çok güvenle kullanabileceği üzere tasarlanmış bir araba, alanında çok iddialı”.

Google’ın geliştirdiği ses getiren prototip gözlüğü de (Project Glass) deneyen Cumhurbaşkanı Gül, “Üstünde bir ekran var, gözünüzü biraz yukarı kaldırdığınızda televizyon ekranı geliyor, bu ekrandan film bile seyredebiliyorsunuz” dedi.

Cumhurbaşkanımızın Google’dan sonraki durağı ise Facebook oldu. Facebook COO’su Sherly Sandberg ile geçtiğimiz günlerde halka arz edilen sosyal medya devinde bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, şirkette çalışan Türk mühendislerle görüştü ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sayın Gül’ün eşi Hayrunnisa hanım ve heyeti ile Silikon Vadisi’ndeki ziyaretlerinin son noktası ise Microsoft oldu. Microsoft resmi Türkiye hesabından dünyada Windows 8 tablet kullanan ilk kez devlet başkanının Cumhurbaşkanımızın olduğunu belirten bir tweet atarak, eşiyle deneyimlediği Surface’den bir kare gönderdi. Microsoft’ta Lync ve Translator ile ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, burada da Türk çalışanlarla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dünya devi olan bu şirketlerde çok sayıda Türk gencinin çalıştığını görmenin gurur verici olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Onların başarılarını aynı zamanda Türkiye’ye aktarmaları konusunda ne tür iş birliği yapabileceğimizi konuştuk” dedi ve ekledi: “Biz nerede kıymetli bir Türk görsek, hemen Türkiye’ye gel deriz, bazen bu insanlar konumu gereği bulundukları yerlerde kaldıklarında da daha faydalı olabilirler”.

Cumhurbaşkanı Gül, dünyayı dönüştürme kabiliyetine sahip kurumlarda Türk bilim adamlarının üst düzey görevlere gelmesinin büyük önem taşıdığına vurguladı. Silikon Vadisi ziyaretine ilişkin olarak “Esas amacım, teknolojinin yurdu olan bu merkezleri yerinde görmek ve dünyayı değiştiren sosyal medya organlarının bulunduğu bu tekno-parkta yaptığımız bağlantılar sayesinde Türkiye’nin bilişim ve teknoloji alanında geleceğine katkıda bulunmak” olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, “Silikon Vadisi ziyaretlerimde şunu gördüm ki, büyük şirketler ülkemizi çok yakından takip ediyorlar. Türkiye’nin genç nüfusunun nasıl bir kaynak olduğunun farkındalar. Birçoğunun Türkiye Ofisi var, olmayanlar da açma çabasında. Fatih Projesini ne kadar detaylı ve heyecanlı takip ettiklerini görmek beni şaşırttı doğrusu” dedi.

Teknoloji dünyasının devlerinin büyük bir çoğunluğunun yetiştiği üniversite olan Stanford Üniversitesi’nde bir konferans veren Cumhurbaşkanı, şu an bu üniversitede Profesör olan eski Amerika Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile üniversiteyi gezdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Twitter’da @cbabdullahgul adresi üzerinden ziyaretlerine dair gönderdiği mesajları ve paylaştığı fotoğrafları sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Chicago’daki NATO Zirvesi’nden sonra Silikon Vadisi’nin bulunduğu San Francisco’ya geldik.

İlk defa bir Türk Cumhurbaşkanı Amerika’nın bu bölgesine geliyor. Hayatımızı değiştiren yeni teknolojilerin doğduğu yer burası.

Bugün Stanford Üniversitesi Business School’da bir konferans verdim. http://pic.twitter.com/qsW1hhW7

Eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, şimdi burada profesör, bize üniversiteyi gezdirdi. http://pic.twitter.com/FTl98kd3

Üniversite gezisinden bir başka kare.. http://pic.twitter.com/Y6XiwlLZ

Stanford Üniversitesi Silikon Vadisi’nin ilk doğuş yeri; HP, Cisco, Google, Yahoo gibi şirketler hep bu üniversiteden çıktı.

Bugün Apple’ı ziyaret ettim. CEO Tim Cook ve diğer yöneticiler bize geniş bilgi verdi. http://pic.twitter.com/1s0xw7li

Bu vesileyle uzaktan da olsa kandilinizi tebrik ederim.

Bugün Silikon Vadisi’nde ziyaretlerimize devam ettik. İlk uğradığımız yer Google’dı.

Google’ın kurucularından Sergey Brin bizi karşıladı ve Google’daki Türk mühendislerle beraber bu fotoğrafı çektirdik. http://pic.twitter.com/3UxJx1T5

Sergey Brin, bana Google’ın en yeni buluşlarından Google Glasses’ı gösterdi. http://pic.twitter.com/on6U9ygB

Gözlüğün üst köşesindeki küçük ekranda canlı bir video vardı.

Sergey bize Google’ın insansız giden arabasını tanıttı. http://pic.twitter.com/a4fDwQKg

Sergey, Hayrunnisa Hanım ve ben üçümüz arabanın arkasına oturduk. http://pic.twitter.com/dwSvbVoz

Otobana çıktık, araba 80 mile yakın sürat yaptı. Harikaydı. Otobana aniden çıkınca güvenlik ekipleri epey bir telaş yaşadı.

İkinci durağımız Facebook’tu. Bize bütün kampüsü gezdirdiler. 3000 kişinin çalıştığı muhteşem bir kampus.

Bu fotğrafta solumdaki kadın şirketin COO’su Facebook’u bugünkü haline getiren Sherly Sandberg. http://pic.twitter.com/XpvO8I0B

Facebook’ta çalışan genç Türk mühendislerle beraberiz. http://pic.twitter.com/60d0ffOy

Bugün son olarak Microsoft’a gittik. Windows 8 ile ilgili bize bilgi verdiler, ben de denedim. http://pic.twitter.com/7RtWroDw

Yine Microsoft’un çok başarılı genç Türk çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdik. http://pic.twitter.com/pba0WSBl

Bu büyük teknoloji şirketlerinde hepsi birbirinden parlak, dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun gençlerimizi görmek beni gururlandırdı.

 
Cumhurbaşkanı Gül’ün Stanford Üniversitesi’nde verdiği konferans

Cumhurbaşkanı Gül’ün Sosyal Medya Bilgileri

Twitter   Flickr   Youtube   Facebook 

 

:: Cumhurbaşkanı Gül’ün gençleri teknolojiye yönlendirmesiyle ilgili düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

 

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

48 yorum - “Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi’nde!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı angel75 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  ATATÜRK’ u savunma mekanizmasi olarak gordugumu dusunmeniz bile sizin ne oldugunuzu anlamamiza yetiyor..
  surada attigim birkac mesajdan sen benim neyi kavradigimi/kavrayamadigimi anlayabiliyorsan sen gec bizim basimiza bizi yonet…

  bu konu uzar gider.. gerek yok daha fazlasina… sen boylesin ben boyle bu kadar basit…
  biz twitt atmaya devam edelim…

  Savunma mekanizması olarak görüyorsunuz çünkü Atatürk’ün düşünce ve fikirlerinden zerre kadar nasibinizi almamışssınız.
  Senin beni anlaman için GERÇEK ATATÜRKÇÜ olman gerekiyor öyle koftiden değil..
  Ne demiş YUnus Emre "Söz ola kese savaşı söz ola kestire başı" Zira o attığınız bi kaç mesaj neyi kavrayıp kavrayamadığınız hakkında bana ve mesajınızı okuyan herkese yardımcı oldu Devlet yönetmek zor iştir.Haddimde değil öyle bişey kapasitemde. Ama insan önce kendini yönetebilmeli savunduğu şeylere tezat şeyler söyleyipte gülünç duruma düşmemeli değil mi?
  facebook ve twitter kullanmıyorum siz atarsınız benim yerime

 2. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı PöH19 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Şu ülke ne çektiyse senin gibi her fırsatta Atatürk’ü kullanan sahte Atatürkçülerden çekti. Bak Atatürk ne demiş " Saygı düzenin anahtarıdır" Sen gel koskoca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına saygı duyma ondan sonra Atatürkçüyüm ayağına yat.Ondan sonra bunlar benim şahsi fikirlerim diyerek tavır yap.Fikirle ideolojiyi karıştırmamak lazım vesselam.
  Ayrıca ben nasıl ve ne şekilde yönetildiğimi gayet iyi kavrayacak bi durumdayım.Lakin işin ilginç yanı şu ki daha Atatürkçülüğün ne manaya geldiğini dahi kavrayamamış ama bunu bir savunma mekanizması olarak gören sen benden nasıl yönetildiğimi sorgulamamı istiyorsun komik

  ATATÜRK’ u savunma mekanizmasi olarak gordugumu dusunmeniz bile sizin ne oldugunuzu anlamamiza yetiyor..
  surada attigim birkac mesajdan sen benim neyi kavradigimi/kavrayamadigimi anlayabiliyorsan sen gec bizim basimiza bizi yonet…

  bu konu uzar gider.. gerek yok daha fazlasina… sen boylesin ben boyle bu kadar basit…
  biz twitt atmaya devam edelim…

 3. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı angel75 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster

  evet diyorum… ben TÜRK’ üm.. ATATÜRK’ ün çocuğuyum..
  Bir cumhurbaşkanı başkaları tarafından yönetilmemeli.. eminim şuan nasıl, ne şekilde yönetildiğini sen anlamıyorsundur bile..

  Şu ülke ne çektiyse senin gibi her fırsatta Atatürk’ü kullanan sahte Atatürkçülerden çekti. Bak Atatürk ne demiş " Saygı düzenin anahtarıdır" Sen gel koskoca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına saygı duyma ondan sonra Atatürkçüyüm ayağına yat.Ondan sonra bunlar benim şahsi fikirlerim diyerek tavır yap.Fikirle ideolojiyi karıştırmamak lazım vesselam.
  Ayrıca ben nasıl ve ne şekilde yönetildiğimi gayet iyi kavrayacak bi durumdayım.Lakin işin ilginç yanı şu ki daha Atatürkçülüğün ne manaya geldiğini dahi kavrayamamış ama bunu bir savunma mekanizması olarak gören sen benden nasıl yönetildiğimi sorgulamamı istiyorsun komik

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Cumhurbaşkanımız kimsenin kontrolünde değildir. Ayrıca şuradan alınması gereken mesajlarda bile politik davranıyorsunuz. Seversiniz, sevmezsiniz ama (bana göre yaptığı neredeyse her işte) bu gezisi çok kıymetli ve yerinde. Sadece gençler için dikkat çekmeye bile vesile olsa ne ala! Teşekkürler sayın Abdullah Gül.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  böyle bir cumhurbaşkanımız olduğu için gurur duyuyorum.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde, gerekli, mutlak suretle ve süratle yapılması elzem olan bir ziyaretti!
  hey gidi hey, bilen bilir!
  neydi o kitapçık fırlatmaktan gayrısında kolunu kıpırdatmayan cb. dönemi yahut sadece şapkası için kılını titreten babalar süreci… şükredelim, kötünün iyisine hayran olun "

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  @Elbruz46 boşuna yorma kendini. Anlamaz anlamayacaktır da. Farkında değil ama ülkeye en çok zararı bu zihniyet veriyor. Yıllarca Kemalizm adı altında yapılmayan pislik kalmadı. Bari bu köhneleşmiş, yanlış zihniyete Atatürk’ ün ismini alet etmeyin. Ne kadar anlatsan da anlamazlar çünkü işlerine gelmez…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Bırakın artık şu her tartışmada Atatürk’ü kullanmayı!
  Atatürk senin malın değil!
  Atatürk’ün arkasına sığındığın zaman her zaman sen haklısındır kolaycılığından bıkmadınız mı?

  Bu ülkenin Ortak Değerleri olan Atatürk’ü, Bayrağı, İstiklal Marşını, Vatanı kendinize mal edip başkalarını bunların dışına itmeyi siz bu değerlere karşı yapılan en büyük kötülük olduğunun farkında değil misiniz?

  Varsa bir fikrin söyle…

  Atatürk’ü ortaya sürüp karşı tarafı senin fikrine karşı geldiğinde hemen sen Atatürk düşmanısın pozisyonuna düşürme!

  Sen Atatürk değilsin!
  Sen Atatürk’ün vekili değilsin!
  Senin fikirlerin Atatürk’ün fikirleri değil!

  Sana karşı olmak, Atatürk’e karşı olmak değil artık bunu anlayın…

  Ha kendi fikirleriniz yok ise bilemem…
  Kalıp sloganlar ile, bir takım köşe yazarlarının ağızları ile konuşuyorsanız bilemem.

 9. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı v0ld3m0rt1s Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  @angel75

  Şahsa saygınız yoksa makama saygı duyun… T.C’yi ve Türk Milletini temsil ediyor. Lütfen bunu dikkate alarak yorum yapın.

  istediğim gibi yazarım.. bunlar benim şahsi fikirlerim.. size uymuyorsa okumadan geçin…

  Alıntı PöH19 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  @angel75

  Eminim cumhurbaşkanın ne iş yaptığını bile bilmiyorsun ama laf parayla değil ki..
  Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletini temsil eden bir insana yakışır yorumlar yapın lütfen eğer bende Türk’üm diyorsanız…

  evet diyorum… ben TÜRK’ üm.. ATATÜRK’ ün çocuğuyum..
  Bir cumhurbaşkanı başkaları tarafından yönetilmemeli.. eminim şuan nasıl, ne şekilde yönetildiğini sen anlamıyorsundur bile..

 10. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı v0ld3m0rt1s Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  @angel75

  Şahsa saygınız yoksa makama saygı duyun… T.C’yi ve Türk Milletini temsil ediyor. Lütfen bunu dikkate alarak yorum yapın.

  istediğim gibi yazarım.. bunlar benim şahsi fikirlerim.. size uymuyorsa okumadan geçin…

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  bu ülkeye ne böyle bır cumhurbaskanı nede bır basbakan geldı

  ATATÜRK hariç saygı duyuyorum

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  bnmde cumhurbaşkanımın teknolojiyle ilgilenmesi hoşuma gitti :)…

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Birde şu yerlerde sürünen internet hızlarina internet servis sağlayıcılarına bir düzenleme getirilmesi için talimat verse .

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  size 2003 e kadar ülkeyi soyup vatandaşı uyutan insanlar lazımki bazı insanların değerini bilesiniz.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  estağfurullah, ot gelelim saman gidelim

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaş herşeye bi bahane ***** nedir anlamadım.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaş herşeye bi bahane ***** nedir anlamadım.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  inşallah vatana millete hayırlı olur.

  makama saygı göstermek icap edince bundan ötesi çıkmıyor
  sanayi bakanının gitmiş olmasını tercih ederdim, görüştüğüne göre yatırım mı çekmek istiyor diye düşünebilirdik. malum, maaş ödemeleri için birilerinin üretmesi, kazanması, vergi ödemesi gerekiyor.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  inşallah vatana millete hayırlı olur.

  makama saygı göstermek icap edince bundan ötesi çıkmıyor
  sanayi bakanının gitmiş olmasını tercih ederdim, görüştüğüne göre yatırım mı çekmek istiyor diye düşünebilirdik. malum, maaş ödemeleri için birilerinin üretmesi, kazanması, vergi ödemesi gerekiyor.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  buraya bile adil kullanımla ilgili yazasım geliyor o kadar içime işlemiş

  teknolojiyi takip eden bir cumhurbaşkanı görmek mutluluk verici…

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok güzel bir gelişme değil mi? Sergey Brin, özel olarak CUmhurbaşkanımızla ilgileniyor.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül cbabdullahgul adlı Twitter hesabından bizzat kendi yazıyor. 2012’de 5 ayda 11 gün yazmış. Genelde özel günler ve seyahatlerde yazıyor.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  @angel75

  Eminim cumhurbaşkanın ne iş yaptığını bile bilmiyorsun ama laf parayla değil ki..
  Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletini temsil eden bir insana yakışır yorumlar yapın lütfen eğer bende Türk’üm diyorsanız…

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Etkin kullanmayı çok kullanmak zannetmek…
  Cumhurbaşkanlığı makamını icra makamı zannetmek…

  heeeeey heyt….

 25. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı angel75 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  o mu Ulkemizi yonetiyor?

  kimi?

  otursun isini yapsin diyecegim deeee.. onda degil ki….

  yaptırım gücü yok dimi, sıradan bi millet vekili dimi ?

  tamam yorum yok…

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  @angel75

  Şahsa saygınız yoksa makama saygı duyun… T.C’yi ve Türk Milletini temsil ediyor. Lütfen bunu dikkate alarak yorum yapın.

 27. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı LeaveNhA Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Birazda ülkeyi etkin kullansa…

  o mu Ulkemizi yonetiyor?

  Alıntı -Beneficence- Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Twit attığına pişman edeceksiniz Cumhurbaşkanını

  kimi?

  Alıntı -Beneficence- Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Twit attığına pişman edeceksiniz Cumhurbaşkanını

  otursun isini yapsin diyecegim deeee.. onda degil ki….

 28. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı LeaveNhA Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Birazda ülkeyi etkin kullansa…

  o mu Ulkemizi yonetiyor?

  Alıntı -Beneficence- Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Twit attığına pişman edeceksiniz Cumhurbaşkanını

  kimi?

 29. Ziyaretçi dedi ki:
 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Twit attığına pişman edeceksiniz Cumhurbaşkanını

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Birazda ülkeyi etkin kullansa…

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim derse giren profesör maillerini asistanlarına cevaplatıyorken, rektör haftada 1 saat facebook sayfasında soruları yanıtlıyorken sizce cumhurbaşkanı her gün vakit bulupta twit atar mı. Bence bir değil birden fazla yardımcısı var ama twitler atılmadan önce onay isteniyor olabilir.

 33. Ziyaretçi dedi ki:
 34. Ziyaretçi dedi ki:
 35. Ziyaretçi dedi ki:
 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Gençliğe örnek olmak özendirmek amacıyla teknolojinin kalbine giden bir cumhurbaşkanı şuanda TRT Türkde canlı..

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  gazetecilere bak yaa ellerinden defter kalem var sadece 1 gazetecide pc gördüm teknolojiden bahsediliyor sözde..

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Cumhurbaşkanıma ve shiftdelete ye teşekkürler…

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Nede olsa Kayserili

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter’ı dünyada en etkin kullanan…..

  ne kadar cok bos vakitleri var acaba?

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter’ı dünyada en etkin kullanan…..

  ne kadar cok bos vakitleri var acaba?

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Cumhurbaşkanımızın teknolojiyi bu kadar yakından takip etmesi gerçekten hoş.Böyle ziyaretlerin olması konferansların verilmesi güzel..

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  Öncelikle Sayın Gül’e kişisel bir saygım var bir cumhurbaşkanından öte konuşmalarını çok arkadaşca ve saygılı bir dille gerçekleştiriyor.
  Teknolojiyi kullanmak güzeldir,fakat bu olayların birazda bizim ülkemizde gerçekleşmesini isterdim açıkçası en azından kendimize ait bir telefon markası ***** elektronik elemanlar smd diyot,direnç, ve microchipler üretmek için bir tesis kurulamazmı ben eminimki böyle bir tesis sonucunda kendi telefonumuz,kendi ses sistemimiz,kendi modemimiz aklınıza gelicek çoğu cihazı ü***** panelleri işin içine katamam zaten dünyada 3-4 tane firma üretiyor. Ama artık teknolojik ataklar yapmamız lazım.

  Cem Sünbül haberinizi çok beğendim boş konulara yerine sdn olarak bu tarzda haberler daha etkili olucaktır,artık ios ve android uygulamaları görmekten sıkıldık:)

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  teknolojideki vergileri düşürüp amerika yada avrupa fiyatlarına yaklaşarak iyi bir başlangıç yapılabilir diyorum ben

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  Fikirlerimiz farkli olsa da Abdullah Gul’e saygi duyarim. Takdir ettim dogrusu.

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  kukuman kuşu gibi köşkte oturup anayasa kitapçığı fırlatmayan ve yön gösteren bir cumhurbaşkanı. güzel insan! ama bizlere daha çok imkan lazım. bu şirketlere kolay girilmiyor ki… eğitimi zartı zurtu çok dertli değil mi?

 47. Ziyaretçi dedi ki:

  Gençler için gösterdiği istikamet önemli. Dünyanın en önemli şirketleri bunlar ve yolu teknolojiden geçiyor. Bizden geçti ama gençlerin önünde fırsat çok.

 48. Ziyaretçi dedi ki:

  siz varya, siz SÜPERSİNİZ, anlatamam sizi ancak izlerim, severim dua ederim…

" Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi’nde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi’nde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cumhurbaşkanı Gül, Silikon Vadisi’nde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!