Okunma

CyanogenMod Güncellendi!


10 Haziran 2014 Salı 08:30
CyanogenMod Güncellendi!

Android işletim sisteminin belki de en önemli özelliği kişiselleştirilebilmesi. Bu kişiselleştirme işlemlerinin en son aşaması üreticilerin cihaza yüklediği ROM’ların silinerek, 3. şahıslar tarafından hazırlanan Custom ROM adı verilen ROM’ların yüklenmesi işlemidir. Bu Custom ROM‘ların en popülerleri arasında yer alan CyanogenMod 11 güncellendi.

Geçtiğimiz aylarda M6 sürümüne güncellenen CyanogenMod 11‘in M7 güncellemesini kısa süre sonra alacağı belliydi. Kullanıcılarını bekletmeyen CyanogenMod ekibi yeni özellikler ile birlikte M7 güncellemesini duyurdu. Güncellemenin getirdiği yenilikler arasında, revizyona uğrayan hesap makinesi, yeni kullanıcı profilleri, yeni CM tema motoru gibi özellikler bulunuyor. Her güncellemede olduğu gibi M7‘de de desteklenen cihaz sayısında artış bulunuyor. Son güncellemeyi cihazınıza yüklemek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Hızla büyümeye devam ediyor

CyanogenMod ekibi ROM‘larını sürekli geliştirmeye, şirketlerini sürekli büyütmeye devam ediyor. Dünya çapında büyük yankı uyandıran One Plus One isimli akıllı telefonda da yer alan CyanogenMod, son zamanlarda adını hiç olmadığı kadar fazla duyurmaya, hiç olmadığı kadar hızlı gelişmeye başladı. Eğer bu hızla gelişmeye devam ederse kısa süre sonra CyanogenMod’un önünde kimse duramayacak.

:: CyanogenMod kullanıyor musunuz?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CyanogenMod Güncellendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CyanogenMod Güncellendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CyanogenMod Güncellendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "