Okunma

CyanogenMod Yükleyici Google Play’de!


13 Kasım 2013 Çarşamba 09:00
CyanogenMod Yükleyici Google Play’de!

Başta CyanogenMod olmak üzere Android cihazlarına özel ROM’lar yüklemek isteyen kullanıcıların en çok muzdarip oldukları konulardan biri olan yükleme işlemi, her geçen gün kolaylaşmaya devam ediyor.

Firmaların hem geç çıkardıkları yazılımlar, hem de pek çok ek yazılımla beraber Android işletim sistemini daha hantal bir yapıya büründürüyor. Ortalama 200 MB boyutundaki ROM’larla sadece gerekli dosyaları ve saf Android’in gücünü bizlere sunan CyanogenMod, ayrıca güncelleme gelmeyecen cihazlara da güncelleme umudu olmayı sürdürüyor.

Dünyadaki onlarca Android cihaza yüklenebilecen CyanogenMod sürümlerini, artık cihazınıza kurmak daha kolay. Cyanogen ekibinin bugün Google Play Store’a yüklediği CyanogenMod Installer / Yükleyici uygulaması sayesinde, cihazınız için çıkan ROM’ları indirebiliyorsunuz.

Sadece 118 Kb büyüklüğündeki uygulama, bilgisayara indirilen bir uygulamayla beraber senkronize şekilde çalışıyor. Aradaki senkronizasyonu ise PC ile telefon arasındaki USB kablosuyla sağlıyoruz.

Google Play Store‘daki uygulamasını buradan indirebileceğiniz CyanogenMod Installer, çok kolay bir şekilde sizleri yönlendiriyor. Cihazınızın kablosunu bilgisayarla bağladıktan sonra da, buradaki linkte yer alan uygulamayı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. .Daha sonra cihazınız için CyanogenMod sürümü çıkmışsa, suya sabuna dokunmadan telefonunuza CyanogenMod sistemi kuruluyor.

Yükleme işlemleri cihazdan cihaza değişiyor olsa da, genellikle bootloader’i kilitli olan cihazlarda, kurulum garantisi henüz yok diyebiliriz. Yeni bir uygulama olduğunda kullanıcılardan gelen geri bildirimler daha net ortaya çıkacak. Fakat kurulum sırasında karşılaşacağınız bir gerçek ise, verilerin sıfırlanacağı. Yedek almayı unutmayın. 

:: CyanogenMod Installer’ı denediniz mi?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

53 yorum - “CyanogenMod Yükleyici Google Play’de!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Uygulama kalkmis

  2. SDN Okuru dedi ki:

    2012 de çıkan wondere cm12.1 ile 5.1.1 gelmişti bi bakayım dedim 6.0.1 gelmiş ama denemedim daha

" CyanogenMod Yükleyici Google Play’de! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CyanogenMod Yükleyici Google Play’de! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CyanogenMod Yükleyici Google Play’de! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "