Okunma

Cyber Fest 2016 Etkinliği Başlıyor


13 Mart 2016 Pazar 14:50
Cyber Fest 2016 Etkinliği Başlıyor

Cyber Fest’16 etkinliği 14-15 Mart Pazartesi/Salı Günü, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ali Rıza Berken Konf. Salonu‘nda düzenlenecek.

Etkinlik 2 gün olup saat 11:00 ile 17:00 arasında 5 oturum olarak ayarlanmıştır. Oturumlar baştan sona doğru sistematik bir şekilde hazırlanıyor.

İlk gün “Network Security” alanında üstün tecrübeleriyle Gökhan Akın ve Ozan Bük bizlerle olacak network üzerinden saldırılar nasıl olur nasıl gerçekleşir ve bunlara karşı ne gibi çözümler sunulabilir.

2. gün ise Öğlene kadar BGA’dan Ender Akbaş ve Öğleden sonra  Besim Altınok ve İsmail Bozkurt bizlere “Cyber Security” alanında uygulamalı örneklere yer verecekler.

Bu örnekler arasında sosyal mühendislik denemeleri ve bunlardan korunma yolları gibi oturumlar olacak.

Öğlenden sonra ise networke bağlı cihazları dinleme, uzaktaki sunucuya izinsiz giriş yöntemleri, buffer overflow benzeri zafiyetler ve bunların nasıl engellendiği hakkında bir kaç uygulama yapılacak.

Sosyal mühendislik denemeleri ve bunlardan korunma yolları gibi oturumlar olacak.

Bunlar tamamen konferans salonunda yapılıyor olacaklar. Gerçek bir siber saldırı ve savunma nasıl yapılır, gözler önünde sergilenmiş olacak.

:: Etkinliğe katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Cyber Fest 2016 Etkinliği Başlıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Istanbul universitesi kalite iște

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gayet guzel bir etkinlik

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gayet guzel bir etkinlik

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İstanbul harici türkiye değil zaten

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Katılamayacağım yurtdışındayım. Bu etkinlik ile benzerleri yapılmalı. Diğer üniversitelerde S.Demirel, Akdeniz, Uludağ Üniversiteleri gibi bu etkinlikleri sık sık yapmalı. Halka açık olursa çok güzel olur.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu etkinlige nasil katilabiliriz ozel davettiye usulumu yoksa herkeze acik bir seminer mi olacak acaba

 7. SDN Okuru dedi ki:

  harika bir etkinlik ulkemiz milletimiz icinde verimli olur orada olmayi o atmosferi solumayi cok isterdim

" Cyber Fest 2016 Etkinliği Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cyber Fest 2016 Etkinliği Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cyber Fest 2016 Etkinliği Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "