Okunma

D-Link Kullanıcıları Tehlikede!


08 Temmuz 2016 Cuma 05:00
D-Link Kullanıcıları Tehlikede!

D-Link ülkemizde de yıllardır varlığını sürdüren ağ sistemleri çözümleri sunan başarılı şirketlerden birisi.

Tüm teknoloji dünyasında olduğu gibi ağ sistemleri için de güvenlik oldukça kritik önem arz ediyor.

Güvenlik zaafiyetlerinin sık sık yaşanmaya başladığı günlerde kritik bir güvenlik açığı daha keşfedildi. D-Link ürünlerini etkileyen açığın derecesi ise oldukça kritik.

DCP servisinde bulunan bir açık yüzünden uzaktan kod çalıştırmaya izin veren cihazlar hackerların oyuncağı haline gelebiliyor.

16-07/08/dlink-pan-and-tilt-day-night-network-camera-3.jpg

120’den fazla D-Link ürününde bulunan kritik açık nedeniyle hackerlar cihazınıza uzaktan erişim imkanına sahip olabiliyorlar.

Eğer ürününüzün bir kamera ise tam kontrole sahip bir şekilde kameralarınızı yönlendirebilirler. Eğer ürününüz bir modem ise ağınız üzerinden bilgisayarınıza dahi sızabilirler.

Cihazdan cihaza değişiklik gösteren zaafiyetlere yol açan bu açık D-Link‘in başını ağrıtacağa benziyor.

::Herhangi bir D-Link ürününe sahip misiniz?

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" D-Link Kullanıcıları Tehlikede! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere D-Link Kullanıcıları Tehlikede! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda D-Link Kullanıcıları Tehlikede! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "