Okunma

Daimler müşteri hizmetlerinde dijital asistan kullanacak!


09 Kasım 2017 Perşembe 16:00
Daimler müşteri hizmetlerinde dijital asistan kullanacak!

Daimler, dijital müşteri hizmetlerini, kullanıcıların otomobillerini sürerken veya evlerinde otururken sesleriyle aktif edip sorular yöneltebilecekleri bir uygulamada toplayacak.

Daimler, hem mevcut hem de potansiyel müşterilere ulaşacak

Şirketin dijital departman sorumlusu Sabine Scheunert, Alman üreticinin yakında “Mercedes’e sor (Ask Mercedes)” adlı bir dijital asistan tanıtacağını açıkladı.

Scheunert, asistanın global olarak yayınlanmadan önce birkaç dilde ve birkaç pazarda kullanıma sunulacağını söyledi.

daimler

Scheunert, Lisbon’da düzenlenen Web Zirvesi’nde, “Mercedes’e sor, kullanıcıların Mercedes-Benz araçlarının fonksiyonlarını keşfetmelerine yardımcı olacak bilişsel bir asistan.” açıklamasında bulundu.

Bu tür yazılımlar, kullanıcılardan gelen soruları diyalogsal bir yaklaşımla yanıtlama kabiliyetine sahipler.

Bu asistan, mevcut müşterilerin yanı sıra potansiyel müşterilerin de şirketin hizmetleri ile iletişime geçebilmesine imkan tanıyacak. Müşteriler, yazılımı araçlarına veya akıllı telefonlarına yüklenmesi halinde asistana sorular yöneltebilecekler.
yazarAhmet Tezcan

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören ve 2014 yılından bu yana motosiklet ve motorsporları ile alakalı çeşitli web sitelerinde editörlük yapan Ahmet, kariyerine SDN'in otomobil alanındaki haber akışını sağlayarak devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Daimler müşteri hizmetlerinde dijital asistan kullanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daimler müşteri hizmetlerinde dijital asistan kullanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daimler müşteri hizmetlerinde dijital asistan kullanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "