Okunma

Daimler kan kaybediyor!


20 Ekim 2017 Cuma 13:00
Daimler kan kaybediyor!

Daimler, 2017’nin üçüncü çeyreğinde kâr kaybı yaşadı. Bu düşüşe, dizel motorlu araçları daha çevre dostu hâle getirme için yapılan çalışmalar ve diğer özel bileşenler neden oldu.

Daimler %14 oranında kâr kaybı yaşadı

Alman otomobil grubunun cuma günü yaptığı açıklamaya göre, grubun faiz ve vergi öncesi kârı, Temmuz-Eylül döneminde %14 azalarak 3.46 milyar euroya düştü.

daimler

Grup son çeyrekte mevcut ve daha eski Mercedes dizel modellerini, kirliliği ve araç kullanım yasaklarını önlemek adına güncelledi. Bu güncellemeler için toplamda 220 milyon euro harcandı.

Otomobil ve tır üreticisi şirket, faiz ve vergi öncesi karında önemli ölçüde bir artış yakalamak için ellerindeki kılavuza uygun hareket etti. Alman grup, tır üretim bölümlerinin bir yıl önceki kar seviyelerini geride bıraktığını açıkladı.

:: Sizce şirket bu olayların ardından toparlanabilir mi?
yazarAhmet Tezcan

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören ve 2014 yılından bu yana motosiklet ve motorsporları ile alakalı çeşitli web sitelerinde editörlük yapan Ahmet, kariyerine SDN'in otomobil alanındaki haber akışını sağlayarak devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Daimler kan kaybediyor!”

  1. Serhan Baltas dedi ki:

    Bu zarar ileriye dönük bir yatırımın habercisi. Satış rakamlarında düşüş yok, sadece giderler arttı. Bunun sebebi de uzun zamandır yapmak istedikleri elektrikli motorların bütün serilerde motor seçeneği sunabilmesi. Yani a180de de elektrikli, s500de de elektrikli bir motor çıkarma isteği.

  2. Kerim dedi ki:

    € 220 000 000 Daimleri cok zorlamaz.

" Daimler kan kaybediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Daimler kan kaybediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daimler kan kaybediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "