Okunma

Dante’s Inferno Üçlüyor Mu?


14 Haziran 2009 Pazar 09:03
Dante’s Inferno Üçlüyor Mu?

Dante’s Inferno adlı oyun için senaryo bol. Ne de olsa dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Divine Comedy (Orijinal diliyle La Divina Commedia. Ülkemizde ise İlahi Komedya olarak biliniyor) gibi bir eserin hikayelerinden esinleniliyor. Üç bölümden oluşan bu eserin bölümleri Inferno, Purgatory ve Paradise.

Anlayacağınız, yapımcı firma için kaynak bol. Bu da yeni Dante’s Inferno oyunlarına hazır olmamız gerektiğini gösteriyor. Hatta ikinci oyunun ismi Dante’s Purgatory ve üçüncü oyunun ismi de Dante’s Paradise bile olabilir! Tabii bunlar şimdilik oyun dünyasında dönen dedikodulardan ibaret. Yapımcı Visceral Games’ten Kesin bir açıklama gelmedikçe dedikodu olarak da kalmaya devam edecek.


Dante’s Inferno ile kendinizi edebi bir eserden çok, bir fantezi dünyasında hissedeceksiniz.

Peki bu dedikoduların kaynağı yok mu? Dedikoduların kaynağı, yapımcılardan Glen Schofield’a dayanıyor. Schofield, yaptığı bir röportajda “Divine Comedy üçlemesinden çıkarılabilecek bolca senaryo var. Bizim bu üçlemeyi bir bütün olarak görmezden gelmemiz çok büyük hata olur” demiş, ve akabinde oyunun bir üçleme olacağının ilk sinyallerini vermişti.

:: İlahi Komedya’yı okudunuz mu?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dante’s Inferno Üçlüyor Mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dante’s Inferno Üçlüyor Mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dante’s Inferno Üçlüyor Mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "