Okunma

Darty’den Satın Alma Açıklaması


10 Ağustos 2012 Cuma 14:53
Darty’den Satın Alma Açıklaması

Son günlerde kamuoyunda satılacağına dair haberlerin çıktığı Darty, konuyla ilgili açıklama yaptı. Saın alma gibi bir durumun olmadığını belirten firma, haberleri kesin bir dille yalanladı.

İşte Darty’nin resmi açıklaması:

Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya ve perakende markası DARTY’nin Teknosa tarafından satın alınacağına dair bazı yayın kuruluşlarında yer alan haberlere istinaden bu açıklamayı yapma gereği duyulmaktadır.

DARTY’nin bazı yayın organlarında yer aldığı gibi Türkiye’de el değiştirme sürecinde olması söz konusu değildir. Hiçbir resmi dayanağı olmayan bilgilerle üretilen bu tür haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye’de aynı sektörde faaliyet gösterdiğimiz bir rakibimizin bu tür söylentilerin ortaya çıkması için ortam yaratması tarafımızca doğru bulunmamaktadır.

DARTY’nin bağlı bulunduğu Kesa Electrical PLC de (DARTY Group) Türkiye’nin ve DARTY Türkiye‘nin büyümesine inanmaktadır ve kesinlikle satma fikirlerinin olmadığını vurgulamaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere DARTY’nin Türkiye’de yoluna başarılı ve sağlıklı bir şekilde büyüyerek devam etmekten başka bir düşüncesi bulunmamaktadır.

Avrupa’nın beyaz eşya ve teknoloji perakendeciliği alanındaki en büyük firmalarından Kesa Electrical PLC’nin bir parçası olan DARTY, Türkiye’ye yatırım yaptığı ilk günden beri hizmet, ürün ve fiyat politikasıyla başarılı ve istikrarlı bir şekilde büyümesine devam etmektedir. Türkiye’de her yıl beş yeni mağaza açma hedefiyle hareket eden DARTY, 2012’de de bu hedefine doğru ilerlemektedir. Haziran ayında Bodrum’da bu yılki 4. ve toplamda 28. mağazasını açan DARTY, Eylül ayında da Bursa mağazasını açarak büyümesini sürdürecektir.

:: Sizce en iyi teknoloji market zinciri hangisi?


 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Darty’den Satın Alma Açıklaması”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Grey mal satmakla indirim olmaz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bursa da nerede açıyor?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bursaya da aciyorlar ama önünde deb gibi Teknosa,Bimeks ve Media var. Küçücük mağazasıyla boşuna girdi kurt sofrasına..

 4. ALPARS dedi ki:

  "Türkiye’de aynı sektörde faaliyet gösterdiğimiz bir rakibimizin bu tür söylentilerin ortaya çıkması için ortam yaratması tarafımızca doğru bulunmamaktadır.”

  Teknosadan cevap gelecek mi acaba?

" Darty’den Satın Alma Açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Darty’den Satın Alma Açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Darty’den Satın Alma Açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "