DDos büyük tehdit oluşturuyor


09 Ağustos 2019 Cuma 17:55
DDos büyük tehdit oluşturuyor

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde acil haberleşme sistemlerini ve mesajlaşma uygulaması Telegram’ı devredışı bırakan DDos büyük tehdit oluşturarak kaosa yol açmıştı. Uzmanlar DDos saldırılarına karşı tüm siteleri etkileyebilecek bir güvenlik açığı tespit ettiklerini duyurdu.

DDos büyük tehdit mi?

Wired tarafından ortaya atılan bilgiye göre saldırılar Las Vegas‘ta yapılan Black Hat siber güvenlik konferansında Two Six Labs’tan Nathan Hauke ​​ve David Renardy tarafından detaylandırıldı. Yüzlerce farklı bilgisayardan binlerce önemsiz trafik gönderilerek sistemin devredışı kalmasını sağlayan DDos yerine, tek bir bilgisayarın saldırdığı Dos ile verilerin zarara uğratılarak sistemin çökmesine neden olan bir açık bulundu.

Üç adet yazılım üzerinde çalışan araştırmacılar ortak bir açık buldular. PDF dosyası yükleyerek ve şifre sınırı zorlayarak çalışan uzmanlar sitenin önemsiz veri ile dolduğunda çöktüğünü ve erişimin kesildiğini kaydetti.

Büyük miktarda veri girişi için her ne kadar saldıran sistemin performansı etki etse de dosya boyutlu olması nedeniyle sistemlere zarar verip erişimin kesilmesi sağlanabiliyor. 

ACsploit isimli bir yazılım oluşturan araştırmacılar sistemlerin güvenliği için site sahiplerinin bu yazılımı kullanarak gerekli güvenlik önlemlerini alması konusunda uyarıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DDos büyük tehdit oluşturuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DDos büyük tehdit oluşturuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DDos büyük tehdit oluşturuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk