Okunma

DDR3 Yükselişte


06 Temmuz 2009 Pazartesi 07:15
DDR3 Yükselişte

Yeni ve hızlı teknolojiler hemen hakettikleri büyük ilgiyi göremeyebiliyorlar. Bunun en başta gelen sebebi ise elbette ki fiyat. DDR3 bellekler de aynı kaderin kurbanı olmuşlardı. DDR2’lerden daha yüksek performans göstermelerine ve daha az güç harcamalarına rağmen, yüksek fiyatları sebebiyle çok fazla yaygınlaşamamıştı.

DDR3 belleklerin sene sonuna doğru %30 pazar payına ulaşması bekleniyor.  Uzmanlar 2010‘un ilk yarısında DDR3’lerin DDR2’lerin önüne geçeceğini ön görüyorlar.  Bilgisayar üreticileri artık yavaş yavaş tasarladıkları sistemlerde DDR3 belleklere yer vermeye başladılar. Özellikle dizüstü ve sunucu modellerinde DDR3’ler sağladıkları daha yüksek bant genişliği ve az güç harcamalarıyla tercih sebebi oluyorlar. Bu durum da DDR3 belleklere olan talebi her geçen gün artırıyor.

:: DDR3 bellekler sizce ne zaman DDR2’lerin yerini alacak?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DDR3 Yükselişte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DDR3 Yükselişte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DDR3 Yükselişte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "