Okunma

Dell Hedef Büyüttü


03 Haziran 2008 Salı 21:00
Dell Hedef Büyüttü
İlk çeyreği, özellikle ABD dışındaki ülkelerde beklentilerinin üzerinde bir satışla kapatan Dell, dünyanın en büyük ikinci PC satıcısı olarak ABD dışı pazarın kendi memleketine göre çok daha hızlı büyüdüğünü belirtti. Verileri açıklanan son çeyrek, Dell için uluslararası pazar payının ABD’deki pazar payından büyük olmasıyla bir ilki gerçekleştirdi.

Asya’da İşler Tıkırında

Brezilya, Çin, Hindistan ve Rusya gibi ülkelerin başı çektiği uluslararası satışlarda %73‘lük büyüme yakalayan Dell, Asya Pasifik ve Japonya Başkanı Steve Felice‘in dilinden beş yıl içinde ABD dışı pazarın üçte ikisini kaplayacaklarını açıkladı. Yıl içinde ABD ayağı fabrikalar kapatan, işçi çıkaran Dell‘in Asya’da bunun tam tersine işçi alımları yapıp parça yatırımına yönelmesi de, firmanın uluslararası pazarda neden bu kadar iddialı konuşabildiğinin bir göstergesi olsa gerek.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dell Hedef Büyüttü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell Hedef Büyüttü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell Hedef Büyüttü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "