Dell Teknoloji’nin kurumsal çözümlerini konuştuk


09 Nisan 2021 Cuma 20:15
ABONE OL
Dell Teknoloji’nin kurumsal çözümlerini konuştuk

Dell Teknoloji, Tech Data ve Network Kurumsal’ın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Dell Technologies PowerStore Webinar sona erdi. Katılımcılar, günümüzde kurumsal müşterilerin yaşadıkları sorunlardan ve Dell Teknoloji’nin geliştirdiği çözümlerden bahsetti.

Sizler için Network Kurumsal Genel Müdürü Oktay Erol, Dell Technologies İş Ortakları Veri Merkezi Teknik Danışmanı Feyza Başaran ve Tech Data Dell Technologies Teknik Danışmanı Fatih Kandemir’in değindiği konular hakkında özet hazırladık.

Dell PowerStore kullanıcılara ne tür avantajlar sağlıyor?

Konteyner (Container) temelli sistemlerin hayatımıza girmesiyle birlikte güncelleme ve sürdürebilirlik oranı arttı. Dell, PowerStoreOS olarak bilinen konteyner tabanlı yazılım mimarisi işletim sistemi sayesinde hata oranı ve güvenlik riskleri minimum düzeye indirmeyi başardı.

PowerStore, önceki orta ölçekli depolama çözümleriyle karşılaştırıldığında 7 kat daha fazla IOPs performansı ve 3 kat daha düşük gecikme sunuyor.

Dell Teknoloji çözümleri, farklı protokolleri aynı anda destekleyen mimariye sahip. Hem Intel hem de AMD işlemcili ürünleri bulunan şirket, müşterilerini her ihtiyaca uygun çözüm ile karşılıyor.

Dell Teknoloji PowerStore Webinar'da neler konuşuldu?

Yapay zeka destekli PowerStore, programlanabilir altyapı ve otonom optimizasyon özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Programlanabilir altyapı sayesinde uçtan uca otomasyon ve DevOps süreçleri daha kolay hale geliyor.

PowerStore ile birlikte gelen Dell EMC, proaktif durum analizi özelliğiyle dikkat çekiyor. CloudIQ adı verilen bulut tabanlı yazılıma sahip olan Dell EMC, yöneticilerin hızlı bir şekilde harekete geçmesine ve depolama alanlarını daha verimli kullanmasına olanak sağlıyor.

Esnek tüketim özelliği sayesinde kullanıma göre ödeme çözümleri sağlanabiliyor. Ayrıca esnek dağıtıma da sahip olan PowerStore, kesinti olmadan modernleştirme imkanı sunuyor.

Müşterilerinin kullanım senaryolarını simüle etmek için laboratuvar ile karşımıza çıkan TechData, müşterilerinin yüzde kaç depolama verimi elde edeceğini canlı olarak gösterebiliyor.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Dell G5 dizustu bilgisayarlarin ekran menteselerinin hatali pozisyonda olmasi sebebiyle kapak acilirken ekran catliyor ve bunun bir tasarim hatasi oldugunu kabul etmekte direniyorlar. Konuyu bircok kullanici mahkemeye tasiyor. Bundan da bahsettiler mi?

" Dell Teknoloji’nin kurumsal çözümlerini konuştuk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell Teknoloji’nin kurumsal çözümlerini konuştuk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell Teknoloji’nin kurumsal çözümlerini konuştuk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!