Okunma

Dell World’de Teknoloji Rüzgârı


11 Kasım 2014 Salı 08:14
Dell World’de Teknoloji Rüzgârı

Dell bu yıl 30. yılını kutlayan bir teknoloji şirketi. Michael Dell tarafından 1984 yılında temelleri atılan şirket her yıl kurulduğu şehir olan Austin’de Dell World etkinliği düzenliyor. Dell World 2014 ise 4-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi ve beş binin üzerinde Dell çözüm ortağı, müşteri ve basın mensubunu ağırladı.

Dell World 2014’ün açılış konuşmasını her zaman olduğu gibi bu yıl da şirketin kurucusu ve CEO’su Michael Dell yaptı. Şirketin başarılarından bahseden Dell, “Geride bıraktığımız 30 yılda kişisel sistemlerden büyük sunuculara, depolamadan, BT altyapı çözümlerine kadar birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Bu alanların çoğunda ya lideriz ya da mutlaka ilk üçte yer alıyoruz.

Yazılım tarafımız her yıl iki haneli büyüyor. Sunucu ve depolama tarafında dünya genelinde en hızlı büyüyen teknoloji şirketiyiz. Sağlık alanında başarılı işlere imza atıyoruz ve büyüme burada da devam ediyor. Ar-Ge tarafında ise çok önemli yatırımlar yapıyoruz” dedi.

Büyük veri ile işletmelere avantaj

Büyük veri çözümlerinin  çok önemli bir hal aldığını kaydeden Michael Dell, “Artık köprülerin, yolların yapımında bile büyük veri çözümleri kullanılıyor ve bulut tüm işlere nüfus etmiş durumda. Dell World 2014’te 160 müşterimizin gerçek proje ve çözümlerini canlı göreceksiniz. PowerEdge sunucularımızın yeni nesillerini burada tanıtacağız.

Depolama ve SDN taraflarından da bahsetmek lazım ki bu alanlarda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Burada bulut ve veri merkezleri tarafındaki çalışmalarımızı da sahneleyeceğiz. Otuzuncu yılımızda da burada ve sizlerle olmaktan son derece memnunuz” şeklinde görüş belirtti.

Dell World 2014‘teki deneyimlerimizi bu videoda sizlere aktarıyoruz.

:: Dell’in bireysel ve kurumsal ürünlerini kullanıyor musunuz?
yazarFatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına ShiftDelete.Net ailesine katıldı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Dell World’de Teknoloji Rüzgârı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çok ayrıntılı bir çalışma olmuş.Dellin bayağı çeşiti varmış ya.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok kısa bir video olmuş. Hiç bir şey anlamadım.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sağulsun herşeyi anlatmış videoda ya özet geçseydi ? !

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu neydi yani 2 dakikada etkinlik mi anlatılır şakamıydı bu şimdi?

" Dell World’de Teknoloji Rüzgârı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell World’de Teknoloji Rüzgârı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell World’de Teknoloji Rüzgârı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "