Okunma

Dell Sunucu Pazarında Atağa Kalkıyor


09 Nisan 2009 Perşembe 15:45
Dell Sunucu Pazarında Atağa Kalkıyor

Dell, tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz karşında şirketlerin daha sağlam durabilmeleri amacıyla geliştirdiği yeni ürün ve hizmetlerden oluşan kurumsal verimlilik çözümlerini duyurdu. Bu ürün ve hizmetler işletmelerin BT yaşam döngüleri boyunca daha etkin olmaları ve en değerli kaynakları olan çalışanlar, zaman ve paradan maksimum değeri elde etmeleri için özel olarak tasarlandı. Konuyla ilgili olarak Dell Gelişmekte Olan Pazarlar Kurumsal Pazarlama Müdürü Tunç Erkan ile bir röportaj gerçekleştirdik. İşte en yetkili isimden 11. nesil PowerEdge sunucular.

İzleyin

 

Yenilikçi yazılım ve hizmetler, gelecek nesil veri depolama ve sunucu ürünleri ile birarada tüketicilere maliyetleri kısmaları ve verimliliği artırmaları için özel olarak tasarlanmış teknolojik çözümleri sunuyor. Yeni Dell PowerEdge sunucuları içinde M1000 şasileri için M610 ve M710, R710 ve R610 raflı sunucuları ve T610 dikey kasa sunucuları yer alıyor. Dell önümüzdeki aylarda iki soketli portföyündeki T710, R410 ve T410’a PowerEdge eklemelerini de piyasaya sürecek.


Dell, 11. nesil sunucu ailesini tanıttı.

 

PowerEdge Sunucular ve Özellikleri

Yerleşik Sistem Yönetimi: LifeCycle Controller’la çalışan Dell Birleştirilmiş Sunucu Konfigürasyon Tanımlayıcı 11. nesil PowerEdge sunucularında hazır bulunuyor. Bu yeni sistem yönetim teknolojisi, kurulum ve sisteme yerleştirme, tanı, güncelleme ve konfigürasyon gibi birçok yaygın BT sürecini basitleştiriyor. Birleştirilmiş Sunucu Konfigürasyon Tanımlayıcı’da tek bir erişim noktası aracılığıyla hiçbir medya kurulumuna gerek olmaksızın “anında hazır” entegre yönetilebilirlik özelliği yer alıyor.


Dell Precision ailesi de yenilenen ürünlerden.

Yeni ürünlerin diğer özellikleri ise enerji ve termal etkinliği, sanallaştırma performansı, kurulum ve yönetim maliyetlerinin daha düşük olmasını sağlayan IF Ürün Tasarım Ödülü‘ne sahip yenilikçi tasarım, daha düşük sahip olma maliyeti, sistem performansı ve görüntü yönetimini basitleştirmeye yarayan görüntü yönetim hizmeti olarak sıralanıyor. 

:: Dell marka hangi ürünleri biliyorsunuz?

Bilgi için: Dell
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dell Sunucu Pazarında Atağa Kalkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell Sunucu Pazarında Atağa Kalkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell Sunucu Pazarında Atağa Kalkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "