Okunma

Dev Teknoloji İşbirliği


19 Ağustos 2009 Çarşamba 11:30
Dev Teknoloji İşbirliği

Türk Telekom, teknolojiye yaptığı yatırımları sağlık alanına taşıyor. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından devlet hastanelerinde randevuların merkezileştirilmesi amacıyla oluşturulan Merkezi Hastane Randevu Sistemi Projesi (MHRS), Türk Telekom işbirliğiyle hayata geçiriliyor.

MHRS projesinin hayata geçirilmesi için SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi) “Alo 184” çağrı merkezinin kapasitesinin genişletilmesi ve teknolojik altyapısının güçlendirilerek randevu projesine hazırlanması planlanıyor. Türk Telekom plan doğrultusunda, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Erzurum ilinde kurmayı hedeflediği 150 operatörlük çağrı merkezini hazır hale getiriyor. Türk Telekom, 15 ay sürmesi planlanan pilot projede çağrı merkezinin bina, donanım, yazılım, operatörler ve gerekli eğitimlerini temin ediyor.

 

Sağlık Bakanlığı, pilot olarak Erzurum ve Kayseri’de bulunan devlet hastanelerinden başlatacağı projeyi, yakın gelecekte Türkiye çapında yaygınlaştırmayı hedefliyor.

 

SABİM Alo 184 hattı üzerinden sağlıkla ilgili her türlü konuda bugüne kadar yapılabilen başvurulara ek olarak, Türk Telekom‘un altyapı desteğiyle sağlanan MHRS teknolojisi ile muayene randevuları da alınabilecek. T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom‘un sağlık alanında gerçekleştirdiği işbirliğinin, vatandaşa fayda sağlayacak farklı projeler ile uzun vadede artarak devam ettirilmesi planlanıyor.

:: Bu işbirliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dev Teknoloji İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dev Teknoloji İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dev Teknoloji İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "