Okunma

DevFest Women Konferansı 2 Mart’ta!


31 Ocak 2014 Cuma 13:18
DevFest Women Konferansı 2 Mart’ta!

DevFest, Google’ın desteklediği ve GDG‘ler (Google Developer Group) tarafından düzenlenen ücretsiz yazılım ve teknoloji etkinlikleri; 2013 yılının Kasım ayında İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de gerçekleşti. 2 Kasım’da düzenlenen DevFest Istanbul, yazılım dünyasından 1500’e yakın profesyoneli 7 farklı ülkeden 52 konuşmacıyla bir araya getirdi.

Google, kadınların yazılım ve teknoloji dünyasında yerlerini artırmak, desteklemek ve cesaretlendirmek amacıyla şimdi de Mart ayında DevFest Women düzenlenmesine ön ayak oluyor. Dünyanın birçok şehrinde düzenlenecek konferansların bir ayağı da 2 Mart’ta İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde pek çok önemli firmanın desteği ile gerçekleşecek.

Teknoloji ve yazılım dünyasından Türk ve yabancı birçok başarılı kadının konuşmacı olarak yer alacağı konferans; sadece kadınları değil, erkekleri de etkinliğe davet ediyor.

DevFest W konuları mobil teknolojiler, web teknolojileri, backend, yazılım geliştirme, girişimcilik olarak belirlenmiş olsa da program oldukça geniş. Konferansta teknoloji ve yazılım dünyasının başarılı kadınlarının ilham verici konuşmalarının yanı sıra, uygulama geliştirme atölyeleri, workshoplar, oyunlar ve yeni teknolojileri tanıtan standlar yer alacak.

Google, ShiftDelete.Net, Kariyer.net ve Webrazzi gibi başarılı birçok firmanın sponsor olarak desteklediği konferansın konuşmacıları ve içeriği 22 Şubat’ta yine etkinliğin web adresinden duyuruluyor olacak.

GDG (Google Developer Group İstanbul) İstanbul başta olmak üzere çeşitli şehirlerdeki GDG’lerin ve İTÜ IEEE öğrenci kulübü ile teknoloji etkinlik platformu TechMeetup’ın ortaklaşa organize ettiği konferansa katılım tamamen ücretsiz olup, kayıt için başvurular etkinliğin web adresinden yapılabilir. Ayrıca konferansta konuşmacı olmak isteyenler için CFP başvuruları da 15 Şubat’a kadar alınmaktadır.

:: Ücretsiz düzenlenen yazılım ve teknoloji etkinliklerine katılır mısınız?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “DevFest Women Konferansı 2 Mart’ta!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bayan bir teknoloji meraklisi olarak shiftdeletei tebrik ediyorum

" DevFest Women Konferansı 2 Mart’ta! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DevFest Women Konferansı 2 Mart’ta! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DevFest Women Konferansı 2 Mart’ta! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "