Devir Drone Devri


19 Şubat 2015 Perşembe 07:45
Devir Drone Devri

Bir kaç yüz gramlık selfie yapabilen oyuncaklardan uzun menzilli askeri destek ve mühimmat taşıyanlara kadar geniş bir yelpazeye sahip olan insansız hava araçları farklı kullanım alanları, özellikleri ve boyutlarıyla popüler bir konu olmaya devam ediyor.

Son zamanlarda kendileriyle ilgili regülasyon bulunmayan bu cihazlar artık her ülkede profesyonel kullanıcıların videografi ihtiyaçları kullanılmaya başlanırken diğer taraftan da bazı ayarsız kullanıcıların gök yüzünden havalimanlarını çekerken oluşturdukları güvenlik riskleriyle gündeme geliyorlar.

15-02/19/87_kapak-konusu-devir-drone-devri1.jpg

Askeri kullanımdan bugüne

Birçok teknoloji gibi insansız hava araçlarının da başlangıcı aslında askeri uygulamalardan geliyor. Hafif, uzun süre havada kalabilen, yerdeki birlikler için insan hayatlarını riske atmadan keşif bilgisi gönderen, gerektiğinde de belirli noktalara bomba taşıyabilen uçağımsı makinelerden bugüne gelinen yolda önemli birkaç nokta var.

Özellikle de havada uzun süre burabilmesini kolaylaştıran pil teknolojileri ve kontrolü kolaylaştıran elektrikli motorların verimliliğinin artması önem arz eden kilometre taşları olarak karşımıza çıkıyor.

Sivillerin kullanımı için üretilen drone sistemleri oyuncak boyutundaki birkaç yüz gramlık cihazlardan 5-6 kiloluk kamera sistemlerini taşıyabilen cihazlara kadar geniş bir yelpazede kullanılabiliyor.

SDN Teknosa Magazin’in sayfalarında gördüğünüz oyuncak seviyesindeki drone’lar 10 dakikanın altında pil ömürleri ve akıllı telefonlardan yönetilebilme özellikleriyle güzel bir eğlence aracı ve kapalı alanda ilk drone deneyimini yaşamak için güzel cihazlar.

15-02/19/kapak87-1424016396.jpg

SDN Teknosa Magazin’e özel bu yazımızın devamını ve diğer yazılarımızı okumak için dergimizi ücretsiz olarak Apple AppStore veya Google Play üzerinden indirebileceğiniz gibi derginin tüm cihazlarla uyumlu web sürümünü okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

15-02/19/appstore_indir-1409659898.jpg 15-02/19/play_indir-1409659857.jpg

Bu sayımızda neler var?

Ücretsiz SDN Teknosa Magazin’in bu sayısında teknoloji dünyasından en son haberler, otomobil, vizyondaki filmler, müzik, uygulamalar, en komik Vine videoları ve oyun incelemeleri dikkat çekenler arasında.

Rehblerlerimiz arasında iPad’den 3G modem yapmayı anlatıyoruz ve fansız soğutma sistemleriyle neler yapabileceğinizi irdeliyoruz İnceleme ürünlerimiz arasında ise Samsung Galaxy A5HP Envy X360 ve SanDisk Ultra Fit USB flash bellek.

Bu sayıdaki tüm konularımızı görmek için tıklayın!

:: Dronelar hakkında düşünceleriniz neler?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Yıllardır kullanıyorum 🙂 Neyi kullanıyorsam bir süre sonra popüler oluyor 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Türkler bunu sigara almaya yolluyo 🙂

" Devir Drone Devri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Devir Drone Devri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Devir Drone Devri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!