Okunma

Devler İşbirliği Yapar mı?


30 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
Devler İşbirliği Yapar mı?
Teknoloji dünyasının devleri, kullanıcıların daha güvenli bir internet deneyimi yaşayabilmesi için güçlerini birleştiriyor. Bugüne kadar parolalarla ilgili sorun yaşayan internet kullanıcılarına "online bilgi kartları" oluşturmak için işbirliğine giren isimler arasında Google, Microsoft, Novell, Oracle, PayPal ve Equifax yer alıyor.

Gerçek Kimliğiniz Güvende

Farklı kartlarda farklı seviyede bilgilerin yer alacağı ve farklı sitelere girişte kullanıcı adı ve parola yerine kullanılabilecek olan yeni sistem, bilgilerinizin birçok web sitesinde saklanması yerine kendinize bir sanal kimlik oluşturmanıza olanak tanıyarak güvende kalmanızı sağlayacak. Benzeri bir çalışmayı Information Card Foundation’un açık ve bağımsız internet kimlik kartı da örnekliyor. Bu tür çalışmalarda en zor taraf ise, kullanıcıları gerçekten bağımsız kalınacağına ikna edebilmek.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Devler İşbirliği Yapar mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Devler İşbirliği Yapar mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Devler İşbirliği Yapar mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "