Diablo III Hakkında Tüm Gerçekler!


10 Eylül 2010 Cuma 11:30
Diablo III Hakkında Tüm Gerçekler!

Diablo III,.. Haziran 2008’de geliştirildiği açıklanan yapım, fenomen Diablo serisinin son zinciri olacak. Diablo II’de, kahramanların yerine geçerek dünyayı Diablo ve saz arkadaşları Mephisto ve Baal’dan kurtarmayı başarmıştık. 3. yapım ise, Diablo II’nin 20 sene sonrasında geçiyor. 2.oyunda yönettiğimiz kahramanlar, cehennemin içinden geçip saf kötülükle savaştıkları için çıldırmış durumdalar.


Diablo 3’de onaylanan tek NPC (yönetemediğiniz ama oyun boyunca karşınıza çıkan karakterler), önceki Diablo’lardan da tanıdığımız Deckard Cain. Deckard Cain, doğan yeni kötülük hakkında bizi bilgilendirecek ve rehberlik edecek. Çünkü Diablo, önceki halinden çok daha güçlü ve bir biçimde farklı. Farkın ne olduğunu, ancak oyun piyasaya çıktığını öğrenebileceğiz.

Oyun Stili

Diablo III, oyun stili açısından öncüsünden farklılık göstermiyor. Havoc motoru, çevresel modellemeleri geliştirmiş ve çevredeki hemen her eşya ile etkileşimize geçmemize izin veriyor. Ayarlanabilir Kamera açıları, Diablo III’ü, adeta 3.boyuta taşıyor. Yani, Diablo’nun dünyasına hem kahramanın gözünden, hem de klasik stil bakabileceksiniz.

 

Müjde

Diablo severlere bir müjdemiz var: Eğer sisteminiz yeterince güçlü değilse, ama yapımı oynamak istiyorsunuz hiç üzülmeyin. Blizzard’ın sanat eseri, DirectX 10’a ihtiyaç duymuyor. Bu da DirectX 9 destekleyen, orta seviye ekran kartları ile oynanabildiği ve çok uçuk bir sisteme ihtiyaç duymadığı anlamına geliyor.

 

Gerçek RPG Deneyimi

Yeni göz bebeğimizde, önceki Diablo’larda pek rastlamadığımız bir öğe var: Seçimleriniz ve yapmayı başardığınız görevler, hatta karakter sınıfı seçiminiz bile, oyunun sonunu doğrudan etkiliyor. Eşyalar da zenginleştirilmiş ve yepyeni zırh parçaları (gögüs ve bacak parçaları) kuşanmanıza olanak tanınmış.


Öncüleri ile farkları

Artık, altın toplamak için mouse tıklarına ihtiyacınız yok. Üzerlerinden geçmeniz kafi. NPC’ler (önceki satırlarda değindiğimiz Deckard Cain gibi) grubunuza kısa süreli katlıyor. Evet artık yalnız değilsiniz, sizinle beraber seyahat eden, sohbet edip beraber dövüşebileceğiniz dostlarınız var.

 

Müzikler

Müzikler, Warcraft, Warcraft II, Starcraft ve Diablo II: Lord Of Destruction’dan tanıdığımız Russell Browser tarafından bestelenmiş. Ünlü müzisyen, bestelerinde “Wagner tarzını” kullandığını ısrarla belirtiyor. Warcraft II’nin müzikleri düşünüldüğünde, ortaya harika yapıtlar çıkacağına eminiz.

 

Piyasaya çıkış tarihi ve platformlar

Blizzard North ser verip, sır vermesede, sızan dedikodular, son anda bir terslik gerçekleşmezse, Diablo III’ün 2011 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacağı yönünde. Yapımcı firma Blizzard’ın açıklamasına, göre Diablo III, maalesef sadece PC ve MAC için geliştirilecek.

 

:: Sizce Diablo 3, öncüleri kadar başarılı olabilecek mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Diablo III Hakkında Tüm Gerçekler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Diablo III Hakkında Tüm Gerçekler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diablo III Hakkında Tüm Gerçekler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
  10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?