Okunma

Diji Hukuk – Bölüm 5


03 Ağustos 2012 Cuma 11:00
Diji Hukuk – Bölüm 5

Geçtiğimiz hafta üçüncü bölümünü yayımladığımız ve oldukça ilgi gören Diji Hukuk adlı programımızın dördüncü bölümüyle karşınızdayız.

Diji Hukuk’un bu bölümünde sizlerle ağırlıklı olarak dünyadan Bilişim Hukuku haberlerini paylaşacağız ve bu haberleri Türk hukuku açısından değerlendireceğiz.

5. Bölümün içeriği:


1. Facebook tarafından kullanıcıların mail adresinin değiştirilmesi ve bunun hukuki açıdan değerlendirilmesi.

2. Amerika’da vatandaşa kötü muamelede bulunan polislere karşı geliştirilmiş yeni bir mobil uygulama: Police Tape.
3. Londra’da korsan kullanıcılara servis sağlayıcılar tarafından 3 uyarı ve sonrasında dava açılması.
4. Facebook için yeni bir buton: Want butonu ve hukuki etkileri
5. Özel ve devlet okullar öğrencilerin sosyal medya hesaplarını kontrol edebilir mi? Delaware eyaletinden bir haber ve hukuken değerlendirilmesi.
6. Müşterilerinin kart bilgilerini Rus hackerlara kaptıran Wyndham oteller zincirine Amerikan Federal Ticaret Komisyonu tarafından açılan dava ve değerlendirmemiz.

Biz Kimiz?:

İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.

[email protected], www.twitter.com/irotu

Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.

[email protected], www.twitter.com/sebnemahi

Programımızın bir önceki bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

:: Beşinci bölümümüzü nasıl buldunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Diji Hukuk – Bölüm 5”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  1 Facebook değil hiçbir kuruluş kafasına göre üyelerin mail adreslerini değiltirmemeli zaten mantıken bir hukuksuzluk görülüyor.

  2 Police Tape uygulaması ve yasası kesinlikle ve kesinlikle Türkiyeye geledi

  3 Korsan yazılım olayı Türkiye çok popüler buna aşırı tepki olur bize uyarlanamaz

  4 Facebook’um olmadığı için bunu değerlendirmiyorum

  5 CIA, FBI, NSA, MOSSAD, MIT, bir çok istihbarat kuruluşu sosyal mecralardan bilgi toplayabiliyor bence bu istihbat kuruluşlarının işi olmalı.

  6 Müşterilerin Kredi Kartı Bilgilerini çaldıran insan suçludur yani açık ve net , Benim kasamdaki para çalınmış yada kredi kartı bilgilerim değişen birşey yok açıkcası.

  Bu program dizisini çok beğendim SDN İnnovatif hareketleri ile herdaim gündemdeki yerini koruyor.

  Başarılar diliyorum İrem Laçin ve Şebnem Ahi

" Diji Hukuk – Bölüm 5 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Diji Hukuk – Bölüm 5 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diji Hukuk – Bölüm 5 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "