Dikey katlanabilir ekran için Huawei’de harekete geçti!


16 Kasım 2019 Cumartesi 17:21
Dikey katlanabilir ekran için Huawei’de harekete geçti!

Önce Xiaomi cephesinden gelen dikey katlanan ekran patenti sonrası şimdi de Huawei dikey katlanabilir telefon için adım atmaya hazırlanıyor. Motorola Razr henüz çok kısa bir süre önce tanıtılmasına rağmen belli ki üst düzey rakiplerde bu konuda daha önceden araştırma yapmaya başlamış.

Motorola, Razr efsanesini yeniden yorumladı ve katlanabilir telefon teknolojisi ile birleştirerek yeni bir kapaklı telefon çağının önünü açmışa benziyor.

Huawei dikey katlanabilir ekran için nasıl bir patent aldı?

İddialara bakılırsa Huawei sadece dikey katlanabilir ekran patenti almakla kalmamış hem de bu özelliklere sahip bir amiral gemisi geliştirmeye bile başlamış.

Ortaya çıkan ilk bilgilere göre Huawei oldukça ince çerçeveli ve açıldığı zaman oldukça uzun bir ekran büyüklüğüne sahip bir model geliştiriyor.

dikey katlanabilir ekran, katlanabilir telefon, motorola razr

Paylaşılan çizimlere bakılırsa arka tarafta üç kameralı dikey bir kurulum düşünüldüğü anlaşılıyor. Çizimlerden anlaşıldığı üzere HuaweiMotorola Razr‘da kullanılan katlama sistemini ekranın içine gizleyecek. Bu yüzden akıllı telefon biraz daha kalın bir gövdeyle karşımıza çıkabilir.

Her ne kadar henüz akıllı telefonun varlığı ve özellikleri ile ilgili bir ayrıntı olmasa da en azından Mate X benzeri bir donanımsal kurulum ile karşı karşıya kalmamız olası.

Ancak Razr gibi telefonun dış kısmında bir bildirim ekranı tasarlanmamış. Bu arada telefonun ön kısmında da kamera için herhangi bir çentik ye da delik görünmüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, katlanabilir telefon teknolojisi gerçekten de akıllı telefonların geleceği olabilir mi? Dikey katlanabilir ekran yeni bir trendin başlangıcı olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 




Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Dikey katlanabilir telefonun amacı ne anlamış değilim açınca telefon oluyor zaten ekran standart bir telefon ekran boyutunda açılınca geliyor katlanabilir telefonun amacı daha büyük bir ekran ile oyun video internet zevkini arttırmak ve bunu yaparken az yer kaplama

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

çöpp hiç bir amacı yok

" Dikey katlanabilir ekran için Huawei’de harekete geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dikey katlanabilir ekran için Huawei’de harekete geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dikey katlanabilir ekran için Huawei’de harekete geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi