Okunma

DirectX 11 Dizüstünde


06 Eylül 2009 Pazar 00:11
DirectX 11 Dizüstünde

DirectX 11′in çıkış tarihi yaklaştıkça grafik pazarının devlerinde heyecan da giderek artıyor. AMD ve NVIDIA yeni DirectX için kartlarını hazır hale getirmek için uğraşırken, sızdırılan haberler de biz kullanıcıların merakını giderek artırıyor.

Şimdiye kadar sadece masaüstü modeller hakkında haberler gelen DirectX 11 destekli kartların dizüstü modelleri için de ufak ufak bilgiler gelmeye başladı. ATI’nin dizüstü modelleri için üç farklı sınıfta ürünler piyasaya sürüleceği belirtildi. AMD/ATI’nin DirectX 11 destekli mobil grafik işlemciler için belirledikleri kod adlıar Broadway, Madison ve Park.

Broadway kod adlı modelin yeni serinin en güçlü üyesi olacağı ve 30 ile 60 Watt arası güç tüketimi yapacağı belirtilirken, osan sonra sırasıyla Madison ve Park modelleri gelecek. Bu modellerin 2010 yılı içinde piyasada olması beklenirken fiyatları hakkında henüz bir bilgi yok.

:: DirectX 11’den beklentileriniz neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" DirectX 11 Dizüstünde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere DirectX 11 Dizüstünde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda DirectX 11 Dizüstünde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "