Discord’un yeni kararı iOS cihazları etkiliyor


13 Nisan 2021 Salı 23:50
ABONE OL
Discord’un yeni kararı iOS cihazları etkiliyor

Discord tüm iOS kullanıcılarını NSFW sunuculardan engelliyor. NSFW (Not Safe For Work) herhangi bir belgede, videoda ya da fotoğrafta belirtilebilir. NSFW etiketine sahip olan belge, video veya görsel +18 içerikler barındırır. Discord sunucularındaki bu etiket, sunucu içerisindeki kanallara koyulabiliyor. NSFW etiketi, kullanıcıları o içeriklere karşı uyarıyor. Discord’un bu güncellemesi iOS kullanıcılarını doğrudan etkiliyor.

Discord NSFW etiketini sunuculara getiriyor

Discord, NSFW etiketinin daha önce kanallarda kullanılmasını sağlıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte NSFW etiketi tüm sunucuda kullanılabilecek. Eğer sunucunun tamamı NSFW içerik barındırıyorsa ve sunucu teması bunun üzerine ise sunucu otomatik olarak bu etiketi alıyor. Sunucuda birkaç tane NSFW etiketine sahip kanal olması o sunucuya NSFW etiketi vermiyor. iOS platformundaki tüm kullanıcıların (18 yaşından büyükler dahil) NSFW etiketine sahip sunuculara katılması ve erişmesi engelleniyor. 18 yaş üstü iOS kullanıcıları aynı hesaplar ile Discord’un web ve masaüstü sürümlerinde NSFW etiketine sahip sunuculara katılabilecekler.

Discord iOS engelliyor

Hesap sahipleri eğer yanlışlıkla ya da umursamadan 13-17 aralığındaki bir yaşı seçtilerse, Discord’un Trust & Safety paneli üzerinden bunu kanıtlamak zorundalar. Yaşınızı kanıtlamak için öncelikle fotoğraflı kimliğiniz olmalı. Kimliğiniz ile kağıda yazılmış kullanıcı adınızın birlikte fotoğrafını çekmeniz ve Trust & Safety ekibine bu link üzerinden  göndermeniz gerekiyor. Eğer sunucunuzun nedensiz bir şekilde NSFW etiketi aldığını düşünüyorsanız onu da Trust & Safety ekibine bildirmelisiniz.

Discord’un tüm iOS kullanıcılarını NSFW sunuculardan engellemesinin en büyük nedeni, Apple’ın uygulama yönergelerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Apple, NSFW içerik barındıran uygulamaları veya bu uygulamalar içerisinde kullanıcılar tarafından NSFW içerik üretilmesini istemiyor. Bu kural ihlal edildiğinde Apple, App Store üzerinden geliştiricisine haber vermeden uygulamayı kaldırma hakkına sahip oluyor.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
0000
0000
1 ay önce

yuh

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Merhaba ben de bir discord kullanıcısının ve bu yaptıkları (kimlikle kağıda yazıp kullanıcı adını da yazıp fotoğraf çektirmesi) bu tamamen yapılan zorundalık zorunda değiliz bunu yapmaya

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Yapma lan o zaman bebeye bak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

13-17 yaş aralığını seçtiysen ve 18 yaş üstüyyüm demek istiyorsan evet zorundasın. Adamlar nereden bilecek? Kanıtlamak istemiyorsan zorunda değilsin. Zaten 18 yaş altıysan NSFW içeriklere erişmen senin illegal olarak yaptığın bir şey.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

allah allah kimliğini açıklamak zorunda değilmiş paşa paşa zorundasın uygulamayı yüklerken kurallarını kabul etmiş oluyorsun ya seve seve yada … kanıtlayacaksın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Yalan ya aynısını tiktok da gördüm inanmayın.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Uh bu iyi olmuş ama sanırım herhangi bi sunucuya girerken nswf den dolayı otomatik kick yicez….

" Discord’un yeni kararı iOS cihazları etkiliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Discord’un yeni kararı iOS cihazları etkiliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Discord’un yeni kararı iOS cihazları etkiliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de! Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de!
  2. 2 Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor? Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor?
  3. 3 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  4. 4 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  5. 5 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  6. 6 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  7. 7 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  8. 8 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  9. 9 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  10. 10 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit